Світові ціни на пивоварний ячмінь продовжують зростати
Світові ціни на пивоварний ячмінь поступово зростають і вже перетнули попередні рекорди, - повідомляють експерти RMI Analytics у звіті, оприлюдненому наприкінці вересня.
Канадський ячмінь зараз значно дорожчий, ніж ячмінь з інших країн, оскільки обсяг пошкодження врожаю поки остаточно не оцінено. Імовірно, країні прийдеться імпортувати пивоварний ячмінь. В інших країнах ціни на ячмінь або стабільно високі, або продовжують зростати, - повідомляє E-malt. Збільшується і премія за пивоварну якість, тоді як ціни на фуражний ячмінь дещо впали.
Активність на ринках знизилася, оскільки деякі покупці, зокрема Китай, скоротили закупівлі внаслідок високого рівня цін.
Основними постачальниками для Китаю зараз є Франція та Аргентина, тоді як Австралія отримує все більше запитів від покупців, що шукають високу якість та прийнятні ціни. В Європі більшим попитом користується врожай 2022, ціни на який нижчі, ніж на врожай 2021.
Аналітики попереджають, що на тлі посилення дефіциту пивоварного ячменю навряд чи варто найближчим часом очікувати зниження цін на ячмінь.
В Україні премія за пивоварний ячмінь відносно фуражного на початку сезону складала 500-800 грн/т, а зараз переробники готові її збільшити за якісне зерно.
За три місяці 2021/22 МР Україна експортувала 3,7 млн т із прогнозованих 5 млн т ячменю, тоді як у попередньому сезоні експорт ячменю склав 4,2 млн т. Це посилює конкуренцію за якісний ячмінь, особливо на тлі невисокої натури та великого рівня білку в поточному сезоні.
На тлі зростання цін на кукурудзу до 255-260 $/т та фуражну пшеницю до 265-270 $/т попит на український ячмінь також виріс, і наразі ринок очікує підсумків тендеру в Туреччині, яка планує придбати 300 тис т ячменю.