Світові ціни на нафту у п’ятницю обвалилися на 13-15%

2021-11-29 12:06:44
Світові ціни на нафту у п’ятницю обвалилися на 13-15%

Світові ціни на нафту обвалилися на новинах про появу та швидке поширення нового штаму короновірусу «Омікрон», який може призвести до посилення карантинних обмежень за запровадження нових локдаунів.

 

Січневі фְ’ючерси на нафту марки Brent на біржі ICE Futures Europe у п’ятницю обвалилися на 13% до 72 $/барель, а на нафту WTІ на нью-йоркській біржі NYMEX – на 15% до 68 $/барель.

 

Експерти ВОЗ заявили, що новий штам короновірусу має більшу кількість мутацій, тому невідомо, чи будуть вакцини ефективними проти нього. Окремі країни зупинили авіасполучення з ПАР та 5 іншими африканськими країнами. Поява нового штаму припала на період нової хвилі захворюваності на Covid-19 в ЄС. Австрія вже оголосила про запровадження локдауну, а Німеччина та Нідерланди посили обмеження для невакцинованих осіб.

 

Цього тижня пройде зустріч країн ОПЕК+, проте ринок не очікує, що там домовляться про збільшення видобутку більше, ніж на заплановані 400 тис барелів/добу, особливо на тлі падіння цін на нафту, нових спалахів Covid-19 та рішення США і партнерів продавати нафту зі стратегічних резервів. Є думка, що країни ОПЕК+ можуть навіть зменшити раніше узгоджений план нарощування видобутку.

 

За оцінками ОПЕК+, у грудні надлишок пропозицій на ринку нафти складе 400 тис барелів/добу, у січні він збільшиться до 2,3 млн барелів/добу, а у лютому – до 3,7 млн барелів/добу, якщо країни-споживачі продовжать продаж нафти з резервів.

 

Компанії Pfizer, AstraZeneca та Moderna на днях повідомили, що протягом 6 тижнів зможуть адаптувати свої вакцини до нового штаму короновірусу та почати поставки партій протягом 100 днів, якщо буде виявлено, що вакцина не справляється з новим штатом через мутації.

 

Ця інформація дещо заспокоїла ринки, тому ціни на нафту розпочали тиждень з коригування. Січневі фְ’ючерси на нафту марки Brent виросли на 4% до 75 $/барель, а на нафту WTІ – на 4,4% до 71 $/барель.

 

Варто відзначити, що падіння цін на нафту майже не вплинуло на котирування «енергетичних» культур – кукурудзи, ріпаку та соєвої олії, які у п’ятницю завершили торги на високих рівнях. Тому цього тижня волатильнисть ринків посилиться.

Коментарі відвідувачів (0):