Світові ціни на кукурудзу виросли завдяки активізації попиту з боку Китаю

2020-09-04 13:57:39
Світові ціни на кукурудзу виросли завдяки активізації попиту з боку Китаю

За даними AgWeb, з початку року внутрішні закупівельні ціни на кукурудзу на ринку Китаю виросли на 27%, сягнувши станом на кінець серпня 5-річного максимуму 2050 юанів/т, що спричинило різке зростання світових цін.

 

Причиною зростання цін стали прогнози дефіциту кукурудзи в країні у 2020/21 МР, який за оцінками МСГ, може сягнути 16,7 млн т, попри цьогорічний врожай на рівні 266,5 млн т. За прогнозами Reuters, дефіциту кукурудзи в Китаї може скласти 30 млн т.

 

Крім того, підвищення цін на зернову в КНР викликає побоювання щодо продовольчої безпеки країни, оскільки споживча інфляція вже сягнула найвищого за останні 10 років рівня.

 

Нагадаємо, що наразі в Китаї квота на імпорт кукурудзи складає 7 млн т на рік. Якщо влада не збільшить її до 10 млн т на рік, дефіцит кукурудзи сягне високого рівня, а переробники намагатимуться диверсифікувати споживання кукурудзи за рахунок використання пшениці та іншого фуражного зерна.

 

На останньому аукціоні з продажу кукурудзи з держрезервів Китаю обсяги закупівлі різко зменшилися внаслідок надто високих цін, тому вдалося реалізувати лише 1/3 із запропонованих 4 млн т. Середня ціна закупівлі сягнула найвищого з початку року рівня 2072 юаня/т або 303,37 $/т. Наближення збирання нового врожаю в Китаї та активна закупівля кукурудзи в США насичують ринок.

 

Завдяки активній закупівлі кукурудзи Китаєм експортні продажі зернової з США за тиждень склали 2,39 млн т, але незважаючи на це ф’ючерси на кукурудзу знизилися, насамперед під тиском погоди.

 

У четвер погода була визначальним чинником цінових тенденцій на кукурудзу та сільськогосподарський комплекс США в цілому, оскільки дощі покращили умови розвитку посівів на Середньому Заході США після нещодавньої посухи.

 

Внаслідок низьких темпів експорту в Бразилії та Аргентині зростають перехідні запаси, які попадуть на ринок у вересні-жовтні в разі сприятливих для сівби умов в Бразилії. Очікується, що у вересні Бразилія зможе експортувати 4,8-5 млн т кукурудзи, тоді як запаси зернової в Аргентині на кінець серпня складали 14 млн т.

 

Ціни на бразильську кукурудзу залишаються найвищими та складають 185 $/т FOB у порівнянні з 175-180 $/т FOB на американську та 170-175 $/т FOB на аргентинську кукурудзу.

 

В Україні на тлі зниження прогнозів врожаю ціни пропозицій на кукурудзу виросли до 185-190 $/т FOB, проте покупці не готові платити більше 180 $/т FOB з поставкою до Китаю.

 

За оцінками трейдерів, незабаром попит на кукурудзу з боку Китаю зменшиться, оскільки він буде задоволений дешевою американською кукурудзою, яку потрібно буде купувати в межах торговельної угоди, що обмежить подальше зростання цін на українську кукурудзу.

Коментарі відвідувачів (0):