Світові індекси цін ФАО у березні різко знизилися

2020-04-03 12:07:08
Світові індекси цін ФАО у березні різко знизилися

Різке зниження світових цін на продовольство у березні обумовлене скороченням попиту внаслідок пандемії Covid -19 та падінням цін на нафту.

 

Індекс цін на продовольчі товари ФАО в порівнянні лютим знизився на 4,3%до 172,2 п. Динаміку цін наразі визначають не пропозиції, а попит на товари, зменшення якого погіршує економічні перспективи.

 

Найбільше за місяць знизився індекс цін ФАО на цукор – одразу на 19,1%. Причиною стали закриті на карантин заклади громадського харчування та зменшення попиту з боку виробників етанолу через різке падіння цін на нафту.

 

Індекс цін на рослинні олії ФАО опустився на 12%, насамперед, внаслідок зниження цін на пальмову олію, а слідом за нею на соєву та ріпакову на тлі невизначеності з впливом пандемії Covid -19 на ринки рослинних олій та різкого подешевшання нафти.

 

Індекс цін на молочні продукти ФАО опустився на 3% через зниження цін та попиту на сухе знежирене та цільне молоко, та збої в поставках молочних продуктів, пов’язані з обмежувальними заходами в межах карантинів. 

 

Індекс цін на зернові впав на 1,9% майже до рівня березня 2019 р. Збільшення імпорту до Північної Африки та незначні обмеження експорту Росією не змогли компенсувати вплив значних світових запасів та гарних перспектив майбутнього врожаю зерна. Ціни на кукурудзу опустились як під тиском великих запасів, так і скорочення попиту з боку виробників етанолу. Проте ціни на рис зростають третій місяць поспіль. Індія накопичує його запаси, а В’єтнам планує заборонити його експорт.

 

Індекс цін на м’ясо впав на 0,6% внаслідок зниження цін на баранину та яловичину, обсяг торгівлі якими зменшився через логістичні проблеми. Одночасно свинина дорожчає на тлі збільшення світового попиту та обмежень пересування працівників переробних підприємств.

 

Генеральний директор ФАО Цюй Дун’юй закликав лідерів країн, що минулого тижня брали участь у саміті G20, забезпечити стабільність світової системи продовольчої безпеки. Для цього потрібно уникати заходів, які обмежують торгівлю, перевезення та постачання продуктів.

 

В порівнянні з прогнозом лютого експерти ФАО залишили незмінною оцінку світового виробництва пшениці у 2020 р на рівні 763 млн т, тоді як оцінку світового виробництва зерна у 2019 р. підвищили до 2,721 млрд т, що на 2,4% перевищить рівень 2018 р. Зокрема виробництво пшениці оцінюють у 763 млн т, рису – 512 млн т, фуражного зерна – 1445 млн т.

 

Прогноз споживання зернових у 2019/20 МР збільшили до 2,722 млн т, що на 1,2% перевищить минулорічний рівень. Очікується, що кінцеві світові запаси зерна у 2019/20 скоротяться на 8 млн т, внаслідок чого співвідношення залишків зерна до споживання знизиться до 30,7%, що є задовільним рівнем. Обсяг світової торгівлі зерном виросте на 2,3% до 420 млн т.

 

У ФАО очікують, що логістичні збої, які порушують систему поставок продовольства, матимуть тимчасовий характер та не вплинуть на світові ринки.

Коментарі відвідувачів (0):