Стрімке зростання ринків сої та кукурудзи підтримало біржові ціни на пшеницю

2021-04-22 12:01:57
Стрімке зростання ринків сої та кукурудзи підтримало біржові ціни на пшеницю

Прогнози приморозків в регіонах вирощування пшениці в США підтримують спекулятивне зростання цін, хоча морози поки виявилися незначними. Крім того, стрімке зростання ринків сої та кукурудзи на 3-5% надало підтримку біржовим котируванням на пшеницю.

 

Синоптики повідомили, що у штатах Канзас та Оклахома температура повітря в середу знизилася настільки сильно, що це могло завдати певних збитків посівам твердої озимої пшениці. А Національна служба погоди в четвер зранку повідомила про можливі морози в районах Середнього Заходу, де вирощують м’яку озиму пшеницю.

 

Дані по експортних продажах сьогодні зупинять зростання котирувань, оскільки імпортери стримують закупівлі в очікуванні зниження цін під тиском таких фундаментальних чинників, як значні запаси пшениці старого врожаю у покупців, та ще більші залишки у основних експортерів – США, ЄС та Росії, які потрібно реалізувати до кінця сезону.

 

Травневі ф’ючерси виросли:

  • на 4,96 $/т до 247,37 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 3,67 $/т до 231,76 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 3,49 $/т до 249,30 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.    

 

Французька пшениця вчора подорожчала значно сильніше, ніж американська.

 

  • Травневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на паризькій Euronext виросли на 8,5 €/т до 231,5 €/т або 278,54 $/т, а вересневі – на 3 €/т до 213,25 €/т або 256,75 $/т.

 

Торгові дані за період 7-13 квітня показали, що некомерційні учасники біржових торгів збільшили чисту довгу позицію на пшеницю на 60% до 4-тижневого максимуму 103926 лотів, що підтверджує спекулятивний чинник зростання цін.

 

Водночас липневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю на біржі в Чикаго вчора виросли лише на 2 $/т до 252 $/т, оскільки охочих купувати чорноморську пшеницю нового врожаю за високими цінами небагато.

 

  • На фізичному ринку чорноморського регіону ціни пропозицій пшениці старого врожаю виросли до 258-260 $/т FOB, але покупці не готові платити більше 250 $/т FOB.

 

Зростання світових котирувань підтримало ціни на пшеницю нового врожаю в Україні, які відновилися до 225-230 $/т для поставок в порт у липні – серпні та майже відповідають поточному рівню закупівельних цін.

Коментарі відвідувачів (0):