Стрімке зростання нафтових котирувань не змогло підтримати ціни на рослинні олії

2020-05-15 12:05:17
Стрімке зростання нафтових котирувань не змогло підтримати ціни на рослинні олії

Спекулятивне зростання цін на нафту на 10% не підтримало ринки рослинних олій, які страждають від відсутності попиту, тоді як навіть незначна закупівля Китаєм соєвої олії в США підняла ціни на неї на 1%.

 

Вчора ціни на нафту зростали на тлі наступних новин:

  • Саудівська Аравія вирішила скоротити видобуток нафти ще на 1 млн барелів/добу в додачу до попередніх зобов’язань.
  • ОПЕК зменшив прогноз попиту на нафту в поточному році на 9 млн барелів/добу до 91,1 млн барелів/добу.
  • Експерти Міжнародної Енергетичної агенції прогнозують падіння попиту на нафту в поточному році на 8,6 млн барелів/добу, тоді як раніше оцінювали його у 9,3 млн барелів/добу.

 

Нафта марки Brent на лондонській ICE Futures подорожчала на 8% або 2,4 $/барель до 31,57 $/барель, а червневі ф’ючерси на американську нафту WTI на біржі у Нью-Йорку виросли на 9,8% або 2,47 $/барель до 27,76 $/барель, навіть попри поступове зростання запасів нафти в США.

 

Проте котирування пальмової олії не зростали, як зазвичай, слідом за цінами на нафту, а опустилися до 2031 рінггитів/т або 468,19 $/т під тиском прогнозів збільшення виробництва та скорочення споживання, особливо в Індонезії.

 

Попри падіння цін на сою, ф’ючерси на соєву олію в США вчора виросли на 1% на даних USDA про закупівлю Китаєм 20 тис т американської соєвої олії. Китай закуповує незначні партії сої та кукурудзи в межах торговельної угоди, яку вчора президент Трамп знову погрожував скасувати, звинувативши КНР у пасивності при запобіганню поширенню Covid -19 та приховуванні даних на початку епідемії.

 

Відновлення рівня річки Парана в Аргентині активізує експорт сої та продуктів переробки, та знизить ціни на соєву олію, які наразі сягнули найвищого з квітня рівня – 575,5 $/т FOB Up River.

 

Попит на українську соняшникову олію залишається низьким, але через обмежений обсяг пропозицій ціни тримаються на високому рівні 700-710 $/т FOB для поставок у червні-липні, та 670-685 $/т FOB для продукції з нового врожаю.

 

Індія, що є основним покупцем української соняшникової олії, планує запровадити імпортне мито на нерафіновану соняшникову олію, як нещодавно ввела його для рафінованої пальмової олії. Це додатково знизить попит, особливо на тлі збільшення пропозицій дешевших пальмової та соєвої олії.

Коментарі відвідувачів (0):