Стан європейського ринку зерна станом на 25 березня

2016-03-25 13:42:35
Стан європейського ринку зерна станом на 25 березня

Вчора Єгипет проводив тендер з закупівлі м’якої борошномельної пшениці із термінами поставки 25 квітня – 5 травня. Проте GASC придбав лише 60 тис. тон французької пшениці по ціні $179 FOB , що зайвий раз підкреслює жорстку конкуренцію між європейською та причорноморською пшеницею.

 

Експортна активність європейського зерна знаходиться на досить стабільному рівні. Вчора Брюссель надав експортні ліцензії на 1,05 млн. тон пшениці, що стало другим тижневим показником на протязі сезону. Такий обсяг на 43,5 % перевищує підсумки минулого тижня та на 33 % перевищує середній показник останніх 4 тижнів). Більше половини цього обсягу - 535,816 тис. тон відведено Франції. Покращується ситуація і для ячменя, було надано експортних сертифікатів на 393,565 тис. тон.

 

На ринку олійних культур спостерігається деяке зниження цін відносно попереднього дня, що стало реакцією на зменшення ціни канадської каноли. Французька ціна на ріпак досягла максимального значення з лютого, що спонукало гравців ринку продовжити продажі цієї культури, особливо врожаю 2015 року.

 

Обсяги торгів на біржі Euronext вчора були доволі істотними, що викликано активізацією учасників ринку напередодні святкових днів. Нагадаємо, що сьогодні та в понеділок ринки працювати не будуть.