США: пшениця цьогорічного врожаю має надто низьку якість

2015-07-28 16:42:41
США: пшениця цьогорічного врожаю має надто низьку якість

Пшениця цьогорічного врожаю низькоякісна. До такого висновку прийшли експерти Американської пшеничної асоціації, зробивши аналіз м’якої червонозерної озимої пшениці (SRW). Якість визнана найнижчою за останніх 17 років.

 

 Фахівці вбачають причину погіршення якісних показників в невчасних сильних зливах, котрі пройшли в багатьох районах Середнього Заходу США. Тільки за останній місяць на сході Сполучених Штатів і в басейні ріки Міссісіпі, де зосереджені посіви озимої пшениці, випало три місячних норми опадів.

 

 З-за перенасичення вологою зерно подекуди почало проростати. Значно поширились грибкові захворювання. Всі ці фактори призвели до того, що більшу частину врожаю можна буде використати тільки в вигляді фуражного зерна.

 

 Пшениця класу SRW в загальному врожаї американської пшениці складає приблизно п’яту частину. Згідно прогнозів Міністерства сільського господарства США, цього річ американські аграрії зберуть 393 млн. бушелів зерна цієї пшениці. Це на 14% менше, ніж було зібрано минулого року.