Сприятливі опади в США, ЄС, Україні й рф та суха погода в Китаї й Австралії впливатимуть на ринки в найближчі тижні

На Середньому Заході та Рівнинах США минулого тижня пройшли сильні опади, які сприяли сівбі, розвитку посівів та накопиченню вологи в грунті. Надмірне зволоження грунту затримує сівбу в деяких регіонах, але загалом темпи сівби вище минулорічних. Низькі температурив цих регіонах також сприяють нормальному розвитку ярових культур.
На початку тижня кілька циклонів принесуть в регіон зливи та розсіяні дощі, але в другій половині тижня температури підвищаться, а кількість опадів зменшиться, що дозволить завершити сівбу ярих культур.
В преріях Канади погодні умови сприяють сівбі ярих культур, хоча минулого тижня там пройшли рясні опади зі зниженням температур, але морозів не було. Цього тижня прогнозується більш суха та тепла погода, яка дозволить фермерам завершити роботи до початку червня, а умови в регіоні залишаться переважно сприятливими для розвитку посівів.
В Бразилії цього тижня фронт принесе опади, які сприятимуть розвитку посівів озимої пшениці на півдні та кукурудзи другого врожаю в центрі. Очікується, що збирання ранніх посівів кукурудзи сафрінья почнеться вже за два-три тижні.
На вихідних та на початку тижня на півдні, півночі та в частині східної Європи пройдуть сприятливі дощі, які покращать ситуацію в посушливих регіонах Франції, Німеччини, Великобританії. Загалом стан посівів в ЄС кращий, ніж торік.
Протягом останніх тижнів в районах вирощування озимої пшениці у Чорноморському регіоні пройшли сильні зливи, які зменшили дефіцит вологи. Але прогнози обіцяють додаткові потужні опади в Україні та на південному заході рф цього тижня, які покращать потенціал врожаю.
Темпи сівби ярих культур в рф перевищують торішні (засіяно 67% площ), а в Україні відповідають рівню минулого року (засіяно 94% запланованих площ).
В Австралії минулого тижня зливи пройшли через Західну Австралію та Новий Південний Уельс, але в деяких важливих районах пшеничного поясу все ще зберігається посуха. Кілька фронтів можуть принести зливи в країну наприкінці місяця, але поки кількість опадів значно нижча за норму для цієї пори року, що несприятливо впливає на посіви озимої пшениці та ріпаку.
Посушливі умови в центральних районах Китаю спричиняють стрес посівам пшениці та ріпаку, які перебувають у стадії наливу, та можуть негативно вплинути на деякі щойно засіяні площі кукурудзи та сої. До кінця травня та на початку червня тут прогнозується мала кількість опадів. На півночі вологість грунту на посівах кукурудзи та сої краща, але останнім часом там було дуже холодно, що, ймовірно, затримало сівбу.