Спекулятивне зростання курсу долара на міжбанку зупинилося

2019-06-05 12:06:30
Спекулятивне зростання курсу долара на міжбанку зупинилося

Політична нестабільність в Україні розігріває панічні настрої щодо зростання курсу валюти найближчим часом. Минулого тижня активно обговорювалася імовірність технічного дефолту задля відтермінування виплат по кредитах, та зупинення переговорів з МВФ до формування нового уряду.

 

На цих новинах спекулянти почали розгойдувати курс долара, який за тиждень виріс з 26,33 до 27,15 грн/$. Вчора на міжбанку з ранішніх 27,06/27,10 долар вже до обіду виріс до 27,22/27,25 грн/$.  

 

Оператори ринку відзначили зростання спекулятивної складової при формуванні курсу валюти за активної підтримки нерезидентів.

 

Вчора проходив аукціон ОВДП, що зазвичай знижує курс завдяки збільшенню пропозицій валюти нерезидентами, які бажають купити цінні папери. Проте нерезиденти почали стримувати продажі валюти, через що великі клієнти купували її за завищеним курсом, а спекулянти були впевнені в його подальшому зростанні.

 

Проте по опівдні ситуація змінилася, покупців стало менше, а продавці активізували продажі. Пропозиції перевищували попит на міжбанку, через що до 15:00 долар опустився до 27,10/27,14 грн/$, та до завершення торгів торгувався по 27,11/27,15 грн/$. Нацбанк дав ринку можливість самостійно визначити курс та на торги не виходив.

 

Подальші дії учасників ринку залежатимуть від рішень монетарного комітету НБУ з облікової ставки та підсумків сьогоднішнього аукціону Мінфіну по розміщенню ОВДП.

 

Протягом тижня курс гривні залишатиметься в межах 27,1-27,2 грн/$, проте зупинення співробітництва з МВФ сильно впливатиме на курс до кінця року. Влітку Україна має виплатити 1,8 млрд $ зовнішніх боргів, у вересні – ще 1,7 млрд $. Крім того, в липні-серпні пройдуть виплати на суму еквівалентну 1 млрд $ нерезидентам за гривневими ОВДП, які були придбані в січні-квітні, з подальшим переведенням коштів у валюту.

 

Робота над новою програмою МВФ займе щонайменше декілька місяців, проте розпочнеться вона лише після формування нового уряду, тобто, не раніше вересня. Крім того, після підписання угоди, яке може відбутися у вересні-жовтні, до виділення нового траншу також пройде чимало часу.

Коментарі відвідувачів (0):