Спекулянти розігрівають ціни на пшеницю в США

2019-05-17 12:10:35
Спекулянти розігрівають ціни на пшеницю в США

Зазвичай травневі опади призводять до зниження цін на зернових ринках, проте в поточному сезоні надлишок вологи затримує сівбу ярих культур, перешкоджає обробці рослин від шкідників та хвороб, а імовірні повені можуть пошкодити посіви та знизити якість озимої пшениці.

 

Наступні 7-10 днів «кукурудзяний» пояс США накриють потужні дощі та зливи, які затримають сівбу кукурудзи та ярої пшениці. Це стало причиною різкого зростання котирувань на кукурудзу та пшеницю в Чикаго.

 

Підтримало ціни збільшення експорту пшениці з США за тиждень на 81,5% до 114,5 тис т.

 

На тлі закриття інвесторами коротких позицій та за підтримки ринку кукурудзи липневі ф’ючерси м’якої пшениці виросли до місячного максимуму.

 

Липневі пшеничні ф’ючерси в США виросли:

  • на 6,71 $/т до 171,59 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 5,42 $/т до 153,13 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 4,23 $/т до 193,54 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

 

Слідом за Чикаго продовжує зміцнюватися ринок французької пшениці. Хоча зростання цін тут обмежило збільшення прогнозу виробництва пшениці в ЄС. Основні конкуренти Франції – Україна та Росія також можуть отримати гарний врожай пшениці.

 

  • Вересневі пшеничні ф’ючерси на MATIF виросли на 1,75 €/т до 173,75 €/т або 194,22 $/т.

 

В Чорноморському регіоні наступного тижня пройдуть помірні опади. На сході України та в Росії дощів не буде, що дозволить прискорити сівбу ярої пшениці. Температура повітря перевищуватиме норму, проте значні запаси ґрунтової вологи сприятимуть сівбі.

 

Цьогоріч темпи сівби в Росії перевищують минулорічні, й станом на 15 травня ячменем засіяно 6 млн га або 76% від плану, ярою пшеницею – 4,8 млн га або 39,6 5 від плану. На цю ж дату в минулому році ячменем було засіяно 4,7 млн га, ярою пшеницею – 2,7 млн га.