Спекулянти опускають ціни на кукурудзу

2018-03-20 12:05:24
Спекулянти опускають ціни на кукурудзу

 Опади, що пройшли в Аргентині, мали більше психологічне значення, ніж практично вплинули на стан посівів сої та кукурудзи, які з осені 2017 року потерпають від посухи, що вже охопила майже 70% площ.

 

Трейдери в Чикаго грають на зниження на тлі падіння ціни на пшеницю та новинах про можливе запровадження Євросоюзом імпортного мита на кукурудзу, хоча США експортують до ЄС лише 800 тис т на рік. Крім того, існують занепокоєння щодо подальшої долі експорту зерна через намагання переглянути умови вільної торгівлі з Канадою та Мексикою, яка є великим імпортером американської кукурудзи.

 

Вчора в Чикаго ф’ючерси на кукурудзу впали на 1,3% до 148,2 $/т, тоді як на фізичному ринку ціни залишилися незмінними.

 

За даними USDA, експорт кукурудзи з США протягом тижня виріс на 2,3% до 1,409 млн т, що на 3,78% перевищує показник аналогічного періоду минулого року. Американська кукурудза матиме стабільний попит, доки на ринки не вийде кукурудза нового врожаю з Південної Америки.

 

В Україні ціни на кукурудзу після суттєвого стрибка на минулому тижні в понеділок продовжили зниження та опустилися в порту до 188-192 $/т. Проте їх підтримує високий експортний попит, оскільки на базисі FOB для поставок у квітні-травні ціна складає 205-206 $/т. Протягом минулого тижня Україна експортувала 570 тис т, а загалом в січні-лютому – 4,11 млн т кукурудзи. В разі збереження таких темпів експорту до липня Україна зможе реалізувати 20 млн т кукурудзи, що відповідатиме прогнозу USDA. 

Коментарі відвідувачів (0):