Спекулянти намагаються підвищити курс долара на міжбанку

2021-08-30 12:16:35
Спекулянти намагаються підвищити курс долара на міжбанку

Після тижня поступового зниження курс долара відносно гривні минулого тижня почав зростати на тлі активізації імпортерів та на очікуваннях учасників ринку нового психологічного рівня – 27 грн/$.

 

З понеділка долар подорожчав з 26,72/26,74 грн/$ до 26,96/26,98 грн/$, хоча аналітики прогнозували подальше падіння курсу. Лише активне втручання Нацбанку знизило спекулятивний тиск окремих учасників торгів.

 

Минулого тижня Нацбанк вперше з червня 2021 року вийшов на міжбанк з продажем валюти, щоб задовольнити спекулятивний попит, обумовлений стримуванням продажів основними продавцями валюти в очікуванні підвищення курсу.

 

Протягом 28-29 серпня регулятор продав 20,5 млн $, яких вистачило для зняття ажіотажу. Нагадаємо, що в період 16-20 серпня Нацбанк викупив на міжбанку 118 млн $, щоб уповільнити зміцнення гривні.

 

Цього тижня валютний ринок залишатиметься під впливом аукціону з продажу ОВДП, який пройде 31 серпня. Очікується, що обсяги продажів облігацій на ньому виростуть, оскільки на останньому аукціоні 17 серпня Мінфін залучив до бюджету шляхом розміщення ОВДП лише 788,4 млн грн, а у вересні йому потрібно погасити заборгованість у 110 млрд грн.

 

Стримування продажів зернових та олійних культур виробниками дещо знижує тиск на валютний ринок, але наближення збирання рекордного врожаю кукурудзи та соняшника, для закупівлі яких знадобиться багато гривні, збільшить пропозиції валюти на міжбанку.

Коментарі відвідувачів (0):