Спекотна та суха погода на півдні Південної Америки продовжує знижувати перспективи виробництва сої

2022-01-10 13:10:11
Спекотна та суха погода на півдні Південної Америки продовжує знижувати перспективи виробництва сої

Посушливі умови на півдні Бразилії та в Аргентині продовжують погіршувати перспективи врожаю сої та кукурудзи, але наступного тижня прогнозуються додаткові опади, які трохи знизять тиск посухи на посіви.

 

У штаті Парана, який другий з виробництва сої в Бразилії, зберігаються високі температури вище 30 градусів без опадів. У той час, як рясні опади в центральних та північних штатах, а також відсутність сонячних днів - затримують дозрівання сої.

 

 На найближчі 8-10 днів прогнозується збільшення обсягів опадів у штаті Парана, що сприятливо позначиться на посівах сої.

 

В Аргентині минулого тижня пройшли невеликі розсіяні опади, які виявилися недостатніми для поліпшення стану посівів кукурудзи та сої, а на цей тиждень прогнозується підвищення температур до 30-35 градусів без опадів, і тільки наступного тижня прийде нова хвиля опадів і зниження температури.

 

За даними Буенос Айрейской біржі (BAGE) погода в грудні була посушливою, і від того яка погода буде в січні залежить урожай кукурудзи і сої в цьому сезоні. Станом на 6 січня в Аргентині посіяно 86,8% площ сої, а посів кукурудзи виконано на 77,3% площ, але оцінка стану посівів кукурудзи в хорошому і відмінному стані за тиждень знизилася з 58% до 40%, а в поганому зросла з 8 до 21%.

 

При цьому прибирання пшениці завершено також в Аргентині, там зібрано 21,8 млн тон пшениці.

 

Спека стала причиною зниження прогнозів врожаю сої в Бразилії та агентство AgRural більше не очікується збору рекордного врожаю сої в 2021/22 році, вони знизили прогноз врожаю на 11 млн т до 133,4 млн т, проти раніше прогнозованого 144,7 млн т і нижче торішнього рекорду 137,3 млн т.

 

Котирування на сою в Чикаго виросли на 11% За місяць на тлі спекотної погоди в Південній Америці.

 

Минулого тижня в США зайшов циклон, який приніс арктичне повітря і снігопади, але на цьому тижні температури знову підвищаться та прогнозуються додаткові опади, у вигляді дощу, які знизять стан посухи на посіви озимої пшениці.

 

На південних рівнинах особливо в західних регіонах зберігається посуха, що як і раніше буде чинити негативний вплив на посіви пшениці, але минулі опади на північному заході

 

Тихоокеанського узбережжя сприяли зменшенню посухи в цих регіонах.

 

У Чорноморському регіоні погода залишається сприятливою для посівів озимих з рясними опадами у вигляді дощу і снігу, а також з температурами вище норми. На найближчий тиждень прогнозується хвиля холодної погоди з новими снігопадами, але потім знову збільшення температури вище 0 градусів.

Коментарі відвідувачів (0):