Спека продовжує розігрівати ціни на олійні культури

2020-09-03 12:09:52
Спека продовжує розігрівати ціни на олійні культури

Ціни на олійні культури та рослинні олії продовжують зростати на тлі тривалої посухи в США і чорноморському регіоні, а також дефіциту опадів в Бразилії напередодні сівби сої нового врожаю, і на старті збиральної кампанії наближаються до рекордних рівнів.

 

Ринки соєвої та пальмової олії змагаються між собою. Якщо у понеділок різко подорожчала соєва олія, то у вівторок почали зростати ціни на пальмову, тоді як на соєву відкотилися донизу, а у середу соєва олія знову дорожчала разом з пальмовою.

 

Підвищення біржових котирувань змусило покупців активізувати закупівлі на спотових ринках, що посилило попит на українську соняшникову олію. Покупці погоджуються на високі ціни пропозицій, не сподіваючись отримати в цьому сезоні дешеву продукцію. Прогнози зменшення врожаю в Україні та Росії підтримують ціни.

 

Ф’ючерси на соєву олію на біржі в США вчора подорожчали на 2,6% до 7,5-місячного максимуму 744 $/т слідом за цінами на сою, які на тлі активних закупівель з боку Китаю виросли на 1% до 353,6 $/т.

 

Ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора виросли на 1% до найвищого з січня рівня 2811 рінггитів/т або 678 $/т за підтримку ринку соєвої олії.

 

Ціни на аргентинську соєву олію вже виросли до 770-780 $/т FOB Up River. За оцінками місцевих експертів, у поточному сезоні країна імпортує до 5 млн т сої з сусідніх країн для забезпечення переробних потужностей на тлі високих цін та активного попиту.

 

В Україні ціни попиту на соняшникову олію також виросли до 840-850 $/т FOB для поставок у жовтні-листопаді, хоча продавці підняли ціни до 900-920 $/т FOB.

 

В Європі ціни на ріпакову олію залишаються на рівні 780 €/т, попри зменшення виробництва ріпаку в ЄС та прогнозу імпорту. Зростання цін обмежує високий курс євро та низький попит на біодизель.

 

На даних про повільне відновлення економіки США світові ціни на нафту марки WTI вчора знизилися на 4% до 41,5 $/т, а на нафту Brent – до 44,5 $/т, що на тлі низького попиту на біодизель посилює тиск на ринки рослинних олій.

Коментарі відвідувачів (0):