Сьогодні визначаться нові тенденції цін на пшеницю на наступний місяць

2020-02-11 12:03:35
Сьогодні визначаться нові тенденції цін на пшеницю на наступний місяць

Від сьогоднішнього звіту WASDE з оновленим балансом по пшениці експерти не очікують особливих змін, хіба що незначного зменшення прогнозів експорту для України та Росії та світових кінцевих запасів. Загалом звіт матиме «ведмежий» характер та продовжить тиснути на ціни.

 

Погода в північній півкулі в основних регіонах вирощування пшениці залишається сприятливою та дозволяє сподіватися на формування гарного врожаю у 2020 р.

 

Крім звіту USDA на біржові ціни та фізичні ринки сьогодні вплинуть тендері в Єгипті та Алжирі.

 

Єгипетський GASC сьогодні проведе тендер по закупівлі щонайменше 55-60 тис т м’якої борошномельної пшениці з поставкою 21-31 березня, який може стати новим ударом по цінам на російську пшеницю, особливо враховуючи їх високий рівень та перемогу французької пшениці на попередніх торгах.

 

Алжир та Йорданія цього тижня також проведуть тендери по закупівлі борошномельної пшениці, які можуть підтримати котирування на європейських біржах.

 

Ринок французької пшениці рухається догори на хвилі експортного оптимізму, викликаного перемогою січня в Єгипті, продажами до Китаю та надіями на тендер в Алжирі. Ціни підтримує послаблення курсу євро до мінімуму 2,5 років - 1,0909 $/€, що надає європейській пшениці конкурентні переваги перед російською.

 

ЄС за тиждень експортував 208,3 тис т пшениці, з яких 116,867 тис т – Польща. З початку сезону експорт склав 17,5 млн т пшениці, що на 73% перевищує показник попереднього МР та на 38% - середній трирічний рівень. До 1 липня країни ЄС зможуть експортувати ще 12-13 млн т пшениці, що доволі реально на тлі високих цін на російську пшеницю, якої до кінця сезону можуть експортувати ще 15 млн т.

 

  • Березневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF виросли на 1,5 €/т до 194,75 €/т або 212,52 $/т.

 

В США п’ятничне спекулятивне зростання ринку пшениці в понеділок змінилося спекулятивним падінням під тиском різкого зниження сусіднього ринку кукурудзи.

 

За тиждень США експортували 523,7 тис т пшениці, а з початку сезону – 17,2 млн т, що на 12% перевищує показник минулого року на цю дату.

 

Синоптики помічають початкові явища посухи в пшеничних областях Американської Рівнини, що незабаром можеь стати чинником зростання цін.

 

Березневі пшеничні ф’ючерси в США впали:

  • на 2,48 $/т до 202,82 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 0,73 $/т до 196,12 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

Залишилася на рівні 173,61 $/т тверда озима HRW-пшениця в Канзас-Сіті.

Коментарі відвідувачів (0):