Скорочення виробництва етанолу в США посилює тиск на ціни на кукурудзу

2020-08-06 12:05:35
Скорочення виробництва етанолу в США посилює тиск на ціни на кукурудзу

За даними щотижневого звіту ЕІА, за тиждень виробництво етанолу скоротилося сильніше, ніж очікувалося, тоді як запаси виросли на 74 тис барелів до 20,3 млн барелів, що посилило тиск на ціни на кукурудзу, які й так опускаються на тлі підвищення прогнозів виробництва.

 

Аналітики очікували, що після відновлення до рівня 900 тис барелів/добу обсяг виробництва етанолу залишатиметься стабільним завдяки поступовому зростанню попиту на автомобільне паливо. Проте минулого тижня обсяг виробництва скоротився на 27 тис барелів/добу до 931 тис барелів/добу, що стало найбільшим з квітня падінням, та відповідає споживанню кукурудзи на рівні 2,4 млн т/тиждень. З початку сезону для виробництва етанолу вже використано 117 млн т із прогнозованих USDA 123 млн т кукурудзи, а за останній місяць сезону може бути використано ще 9 млн т.

 

Ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Чикаго вчора виросли до 127,2 $/т слідом за цінами на нафту, проте трейдери торгуються дуже обережно в очікуванні оприлюднення 12 серпня звіту USDA та засідання торговельних представників США й Канади, яке пройде 15 серпня.

 

Останніми тижнями президент Трамп неодноразово заявляв, що торговельна угода з Китаєм для нього вже не важлива, оскільки він вважає КНР винним у поширенні короновірусу по світу, й США зокрема.

 

Пекін не виконує свої зобов’язання по закупівлі сільськогосподарської та енергетичної продукції, хоча й активізував останніми тижнями закупівлю сої та кукурудзи. В разі збільшення закупівлі кукурудзи з США, Китай скоротить її імпорт з України, що на тлі рекордного виробництва негативно вплине на закупівельні ціни в новому сезоні.

Коментарі відвідувачів (0):