Скасування аграрного спеціального режиму ПДВ не найкраще вплине на економічну ситуацію країни

2015-05-02 14:34:44
Скасування аграрного спеціального режиму ПДВ не найкраще вплине на економічну ситуацію країни

Дострокова відміна дії аграрного спецрежиму ПДВ не лише скоротить ряд можливостей с\г бізнесу України, але погіршить стан макроекономіки в загальному. Як стверджує директор інституту аграрної економіки, Ю. Лупенко, багато підприємств по виробництву сільськогосподарської продукції будуть працювати в загальному режимі оподаткування ПДВ.

Як стверджує експерт, відміна спецрежиму ПДВ, перш за все, може значно знизити обсяги виробництва продукції сільськогосподарського сектору. За прогнозами вчених Інституту агроекономіки, рівень спаду по підприємствах даного типу може перейти за позначку 7%, а в загальному по галузі його рівень сягне майже 3%. Це може стати причиною пониження ВВП на 1,5%.

Скорочення виробництва стане причиною зниження експортної частки агропродовольчої продукції та погіршить обіг платіжного балансу. Ще одним не надто приємним наслідком, за словами Ю.Лупенко, може стати скорочення обсягів надходжень від сплати податків з інших розділів економіки з наявністю аграрного сектора.

Також дострокова відміна спецрежиму ПДВ не найкращим чином відобразиться і на зайнятості у сільськогосподарському секторі: скорочення чисельності працівників сільгосппідприємств може досягти понад 5%.

При урахуванні значимості ПДВ дотацій для ряду галузей, можна чекати згортання с\г виробництва в збиткових і низькоприбуткових галузях, скорочення поголів'я тварин. Крім того, скасування даного спецрежиму може привести до подальшої деформації структури виробництва аграрного сектору, що стане реакцією на перехід на високоприбуткові культури і без дотацій ПДВ.

«Непрямий варіант розвитку даної галузі через втілення нових податкових режимів є в даний момент найбільш значимою і становить до 95% держпідтримки в загальному. В такому випадку галузь не зможе розраховувати на значну бюджетну підтримку, тоді як в більшості європейських країн така підтримка є дуже істотною », - зазначив Ю.Лупенко.

Коментарі відвідувачів (0):