Сильні морози в Україні та Росії призвели до зростання цін на пшеницю

2021-01-19 12:02:48
Сильні морози в Україні та Росії призвели до зростання цін на пшеницю

Протягом 16-19 січня в Україні та Росії панувала холодна погода з морозами -16…-24 градусів, що посилило занепокоєння щодо долі посівів озимини, особливо на тлі поганого стану частини з них напередодні зими.

 

Сніговий покрив доволі неоднорідний та має товщину 3-40 см, проте повинен захистити рослини від морозів. В Україні стан посівів озимої пшениці кращий, ніж в регіонах півдня Росії, звідки переважно експортується пшениця.

 

За даними Національної академії аграрних наук України, станом на 13 січня рівень цукрів у вузлах кущення озимини був достатнім, щоб рослини могли без значних пошкоджень витримати 20-градусні морози навіть при незначному шарі снігового покрову.

 

Кількість опадів в Росії була більшою, тому вологозабезпеченість ґрунту вища і навіть слабкі посіви будуть захищені від морозів.

 

Поки у США святкували День пам’яті Мартіна Лютера Кінга, паризька пшенична біржа різко виросла на тлі підвищення експортних цін на російську пшеницю та намірів влади Росії запровадити мито на експорт зерна.

 

Березневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF виросли на 4,25 €/т до 235,75 €/т або 285,08 $/т, а загалом за 5 днів вони подорожчали на 20,36 €/т.

 

Ціни європейської пшениці підтримує оголошений Алжиром тендер, де агенція ОАІС планує придбати щонайменше 50 тис т борошномельної пшениці довільного походження з поставкою 15-28 лютого. На попередньому тендері 31 грудня ОАІС придбала 300 тис т борошномельної пшениці довільного походження за ціною 291-292 $/т C&F.    

Коментарі відвідувачів (0):