Серпневий звіт МСГ США виявився занадто оптимістичним по урожаю кукурудзи і знизив ціни на зерно

2015-08-13 16:32:27
Серпневий звіт МСГ США виявився занадто оптимістичним по урожаю кукурудзи  і знизив ціни на зерно

Оприлюднений в середу звіт сільськогосподарського департаменту США містить занадто оптимістичний прогноз щодо майбутнього врожаю кукурудзи. Він негайно вплинув на поточні котирування по кукурудзі, які різко поповзли донизу, одночасно послаблюючи позиції американської пшениці, що і так вже декілька днів дешевшала. Несподіванкою для зернотрейдерів крім занадто високого врожаю став прогноз світових кінцевих залишків, які виявилися більшими, ніж це очікувалося, що також відобразилося на вартості пшениці.

 

 На цьому фоні котирування по вересневим контрактам на американську пшеницю знизилися наступним чином:

 

l  в Чикаго на м’яку пшеницю SRW на 5,5 $/тону до 180,9 $/тону,

l  в Канзас-Сіті на тверду пшеницю HRW на 4,7 $/тону до 174,6 $/тону,

l  в Мінеаполісі на тверду пшеницю HRS на 3,6 $/тону до 187,2 $/тону.

Завдяки збільшенню оцінок врожаїв кукурудзи в сезоні 2014/15 МР у Бразилії, Мексиці та Аргентині департаментом сільського господарства США у серпневому звіті був підвищений прогноз початкових запасів кукурудзи у новому сезоні 2015/16 МР на 1,8 % або 3,5 млн. тон та наразі він становить 197,4 млн. тон.

 

 Прогноз світового виробництва кукурудзи був зменшений на 0,15 % або 1,5 млн. тон до 985,6 млн. тон. Головним чином скорочення виробництва торкнеться країн Євросоюзу, Сербію та Китай. Проте у бік підвищення переглянутий прогноз щодо виробництва кукурудзи у Бразилії, Росії (на 3,85 % до 13,5 млн. тон з 13 млн. тон) та Україні (на 3,85 % до 27 млн. тон з 26 млн. тон). Несподіванкою для багатьох гравців ринку стало підвищення прогнозу щодо валового збору кукурудзи у США на 4 млн. тон до 347,6 млн. тон, хоча напередодні очікувалося погіршення врожаю внаслідок несприятливих погодних умов на Середньому Заході.

 

 Прогноз щодо світового споживання кукурудзи знижений у порівнянні з минулим місяцем на 3,2 млн. тон до 988 млн. тон. Менше кукурудзи будуть споживати в Україні, Китаї та країнах Європейського союзу.

 

 Очікується, що дещо збільшиться обсяг світового експорту кукурудзи до 123,4 млн. тон. Він торкнеться країн, для яких підвищені обсяги виробництва цієї зернової. Зможуть більше експортувати кукурудзи Бразилія, Росія (прогноз підвищено з 3,5 до 4 млн. тон), Україна (прогноз підвищено з 16 до 17,5 млн. тон). Незважаючи на збільшення прогнозованого врожаю кукурудзи у США, обсяги можливого експорту для цієї країни зменшені на 0,6 млн. тон до 47 млн. тон. Головною причиною такого скорочення стане жорстка конкуренція з боку аргентинських та бразильських експортерів зерна.

 

 На кінець сезону 2015/16 МР світові залишки кукурудзи становитимуть 195,1 млн. тон, що перевищує раніше очікувану кількість на 5,1 млн. тон. Підвищення цих залишків відбулося за рахунок перегляду кінцевих запасів кукурудзи у США, Бразилії та Мексиці.