«Самопоміч» згадала про борги Януковича

2015-03-30 12:40:17
«Самопоміч» згадала про борги Януковича

Щоб відстрочити неминучу фінансову катастрофу, ДПЗКУ вирішила повернути гроші, які їй заборгували за минулі роки. В цьому їй сприяє депутат Мірошниченко, не байдужий до долі компанії і держави.
Вперше запит відносно проведення належного розслідування фактів розкрадання і присвоєння державної власності Мірошниченко, який є членом «Об’єднання «Самопоміч» подав ще в лютому минулого року. Тоді він загострив увагу Генпрокуратури на порушеннях, які допускали посадові особи ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація», донецької страхової компанії «Гарант Престиж», та гонконгської фірми NeslotLimited. Аналогічний запит був поданий в Державну фіскальну службу відносно співробітництва ДПЗКУ і ще однієї гонконгської компанії SondersTrading.
Якщо коротко, суть справи полягає в тому, що за часи правління Януковича ДПЗКУ переплатила «Гарант Престижу» 162 мільйона гривень. Факт порушень вдалося встановити лише після перевірки, ініційованої Кабміном, яка відбулася влітку минулого року. 
Спираючись на результати перевірки наприкінці минулого року корпорація, яку очолив Валерій Томіленко, звернулася до суду і виграла справу. На початку березня Господарський суд Запорізької області зобов’язав «Гарант Престиж» повернути переплачені їм гроші. 
Але на думку експертів надія на те, що рішення суду буде виконане, невелика. Крім того, що страхова компанія зареєстрована в окупованому Донецьку, вона і раніше мала досить сумну репутацію. За деякими даними «Гарант Престиж» використовувався для відмивання грошей «сім'ї». Після втечі Януковича діяльність фірми зупинилася і зараз її рахунки спустіли. Тому мало шансів, що ДПЗКУ отримає свої гроші.
Не краща ситуація складається і з SondersTrading. Використовуючи напрацьовані схеми и липові договори гонконгські шахраї не виплатили кошти за раніше отриману агропродукцію. В кінці лютого Господарським судом Києва розпочатий розгляд позовів ДПЗКУ до цієї компанії на суму 15,7 мільйонів доларів і 12 мільйонів доларів (не отриманих за поставку кукурудзи). 
Участь Івана Мірошниченко в цій справі не випадкова. У нього є великий досвід праці в аграрному секторі, в тому числі і на керівних посадах, і саме з його ім’ям пов’язують призначення Валерія Томіленко  на посаду в.о. керівника ДПЗКУ.