Рясні дощі у США та Бразилії охолоджують ринки зерна

2021-05-21 12:12:04
Рясні дощі у США та Бразилії охолоджують ринки зерна

Покращення погоди у США та Бразилії зменшує спекулятивний вплив та опускає ціни на кукурудзу та пшеницю. В регіонах вирощування пшениці у США пройдуть рясні опади, особливо на Північних рівнинах, а на півдні Бразилії вже випали дощі, хоча в центральній частині їх все ще очікують. В інших країнах-експортерах зерна панує сприятлива для сівби погода з достатньою кількістю опадів.

 

На Середньому заході США сівба ярої пшениці, сої та кукурудзи майже завершена, тому обіцяні потужні дощі та високі температури сприятимуть розвитку посівів. Покращення стану посівів, яке буде зафіксоване у щотижневих звітах USDA, й надалі тиснутиме на ціни.

 

На Південних рівнинах США опади, що пройшли цього тижня та триватимуть наступного, знімуть проблему посухи в регіоні та прискорять вегетацію посівів пшениці.

 

На Північних рівнинах США (штати Монтана та Північна Дакота) посуха зберігається, хоча подекуди пройшли незначні опади, а протягом 10 днів прогнозуються помірні та сильні зливи, які покращать перспективи врожаю ярої пшениці та інших культур. Декілька днів температура буде нижчою за норму, особливо у Монтані. На заході штату можливий ризик накопичення снігу.

 

В центральних регіонах Бразилії зберігаються несприятливі для посівів кукурудзи другого врожаю погодні умови, особливо у штаті Мато Гросу, де з початку квітня панує спека й не було жодного дощу. У штатах Парана та Мато Гроссу де Сул вже пройшли та триватимуть протягом 7-10 днів гарні дощі, які покращать стан посівів. Аналітики знизили прогноз врожаю кукурудзи в країні до 91-95 млн т у порівнянні з 102 млн т у травневому звіті USDA.

 

В Канаді у регіонах вирощування каноли та ярої пшениці кількість опадів збільшиться, а вихідними навіть випаде мокрий сніг, що уповільнить сівбу. Низькі температури негативно вплинуть на сходи, але опади зменшать дефіцит ґрунтової вологи та покращать перспективи врожаю. Темпи та умови сівби каноли та ярої пшениці в Канаді найближчими тижнями стануть основним чинником впливу на ціни.

 

В Аргентині суха погода сприяє збиранню сої та кукурудзи. За даними Біржі Буенос-Айресу, соя зібрана на 85,4% площ (на 7,9% менше, ніж торік), а кукурудза – на 55,2%. У доброму або відмінному стані знаходяться 87% посівів кукурудзи. Прогноз врожаю кукурудзи експерти біржі залишили на рівні 46 млн т, хоча інші аналітики оцінюють його у 50-51 млн т.

 

В Україні та Росії темпи сівби наздоганяють торішні, проте прогнозовані на наступний тиждень рясні опади з низькими температурами затримають роботи, хоча й сприятимуть розвитку посівів.

 

В основних країнах – виробниках ЄС (Франції, Німеччині та Румунії) панує сприятлива погода, обіцяні на наступні 7-10 днів опади знімуть занепокоєння щодо майбутнього врожаю, хоча температури будуть нижчими за норму.

Коментарі відвідувачів (0):