Розвиток річкової зернової логістики в Україні є одним з основних напрямків інвестування в АПК - МінАПП України

2015-03-25 12:29:09
Розвиток річкової зернової логістики в Україні є одним з основних напрямків інвестування в АПК - МінАПП України

Розвиток річкової логістики зернових вантажів в Україні є одним з ключових напрямків інвестування для забезпечення сталого експорту даної продукції.
Про це, 24 березня у Вашингтоні, під час свого виступу на Українсько-американському аграрному конгресі заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Владислава Рутицька.

«В даний час 91,2% українського зернового експорту здійснюється через морські порти України. При цьому річкове транспортування становить тільки 3% в загальній структурі доставка зерна в порти. У зв'язку з цим необхідність розвитку річкової зернової логістики сьогодні є очевидною. Так само, як і розширення перевалочних портових потужностей, що є ще одним перспективним напрямком для інвестування », - вважає заступник міністра.

У той же час Владислава Валеріївна нагадала, що основний обсяг зерна в українські порти в даний час доставляється залізничним транспортом - 61% у загальній структурі доставки.

«У зв'язку з цим очевидна також і перспектива залучення інвестиційних коштів у розвиток приватного парку вагонів-зерновозів», - додала вона.
При цьому Владислава Рутицька наголосила, що міністерство прогнозує зростання потреби у вагонах-зерновозах з 13,6 тис. шт. у 2013 році до 20,6 тис. шт. у 2020 році.

«При цьому ми очікуємо в зазначений період значного зростання вантажної зернової бази для даного виду транспортування з 23 до 39 млн. тонн», - зазначила заступник міністра.