Різке зростання цін на пальмову та соєву олію значно підтримає попит на соняшникову олію

2022-10-20 12:06:21
Різке зростання цін на пальмову та соєву олію значно підтримає попит на соняшникову олію

Зазвичай соняшникова олія залишається сильно недооціненою у порівнянні з соєвою, особливо українська олія, реалізувати яку продавцям дуже важко, незважаючи на суттєве скорочення виробництва в поточному сезоні.

 

Протягом тижня біржові котирування на пальмову та соєву олію виросли на 10% та 8,4% відповідно, тоді як ціни попиту на українську соняшникову олію підвищились лише на 3-4%.

 

Ціни попиту на поставки в порти Болгарії за тиждень виросли на 4,3% з 1150 $/т до 1200 $/т DAP, тоді як ціни попиту в портах України залишилися на рівні 1000-1050 $/т СРТ внаслідок скорочення попиту на тлі сильних ракетних обстрілів та невизначеності з подальшою роботою зернового коридору після 18 листопада.

 

Високі ціни на соєву олію підтримають попит та ціни на соняшникову олію, яка залишається недооціненою та важкодоступною для покупців через логістичні проблеми. В разі продовження роботи зернового коридору трейдери активізують закупівлю соняшникової олії в портах України. Але черговий обстріл маслоналивного терміналу компанії Вайтерра в Миколаєві знищив частину олію та завдав нових збитків, що посилило песимізм трейдерів щодо подальших закупівель.

 

Грудневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії за тиждень виросли на 10,2% до місячного максимуму 4116 рінггитів/т або 872 $/т внаслідок сильних злив, що ускладнюють виробництво та логістику в Малайзії та Індонезії, та намірів Індії підвищити мито на імпорт пальмової олії, що активізувало короткостроковий попит.

 

Грудневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго за тиждень виросли на 8,3% до 4-місячного максимуму 1564 $/т на тлі високих темпів переробки сої у США та відновлення попиту на біодизель після чергового стрибка цін на автомобільне пальне.

 

Грудневі ф’ючерси на нафту марки Brent торгуються, як і тиждень тому, по 93 $/барель під тиском рішення Байдена про продовження поставок нафти зі стратегічних резервів та намірів обмежити ціни на російську нафту черговим пакетом санкцій.

Коментарі відвідувачів (0):