Ринок зерна стабілізується на поточному рівні цін
Сьогодні спостерігається незначне корегування цін на зернові, що викликане значним обсягом пропозицій та жорсткою конкуренцією на експортному ринку.
Курс євро/долар зупинився на позначці 1,0950, проте ситуація на китайських фондових ринках все ще турбує інвесторів.
Ціна ріпаку на Euronext відскочила догори після стрімкого падіння, що спостерігалося на початку місяця. Стабільність сої та ріпаку підтримує європейські ринки. Проте, з початку кампанії продовжують дорожчати олійні культури канадського виробництва завдяки гарному рівню експорту, вже декілька партій були відправлені до Європи.
В США підтримку отримали соя та кукурудза, які на протязі місяця виросли на СВОТ до найвищих позицій завдяки кліматичним умовам. Незважаючи на значні сезонні запаси, фонди продовжують купівлю, дещо зменшуючи найбільшу в історії кількість коротких позицій.
Дощі, які найближчим часом очікуються в Бразилії, можуть несприятливо вплинути на темпи збиральних робіт. Крім того, висока температура повітря, що наразі спостерігається в Аргентині та її можливі наслідки викликають занепокоєння у зернотрейдерів, тому що посіви кукурудзи як раз доходять до основної фази дозрівання.
Російський ринок
Голова Метеорологічної служби Росії нещодавно розповіла про стан посівів озимини. Труднощі, що почалися ще восени під час посівної кампанії, були викликані посухою, яка панувала на півдні Росії. На 10 % площ сходи не зійшли, найбільше постраждали Ростовська та Волгоградська області. До початку фази спокою 63 % сходів знаходилися в гарному стані, 26 % в задовільному та 11 % в поганому. Зальний показник стану сходів гірше, ніж в середньому за 5 років. Проте поки ще цей фактор не впливає на ціну пшениці.
Ціни на пшеницю впали:
- на пшеницю продовольчу з протеїном 11,5 % на базисі FOB Russia на 5 $/тону до 179 $/тону,
- на пшеницю продовольчу з протеїном 12,5 % на базисі FOB Russia на 3 $/тону до 183 $/тону.