Ринки зерна залишаються під тиском посушливої погоди в основних країнах-виробниках

2020-09-25 12:03:13
Ринки зерна залишаються під тиском посушливої погоди в основних країнах-виробниках

Головними погодними чинниками, що впливали на агроринки цього тижня, стали суха погода в США та Бразилії та прогноз опадів в Україні та Росії.

 

На Середньому Заході США протягом двох тижнів пануватиме суха та тепла погода, яка сприятиме збиранню сої та кукурудзи, що призведе до різкого збільшення пропозицій цих культур на фізичному ринку та посилить тиск на ціни. Завдяки ранній сівбі та сухої погоди у серпні темпи збирання значно перевищують минулорічні.

 

На Південних та Північних Рівнинах США в наступні 7-10 днів буде тепло та сухо, що сприятиме збиранню пізніх культур та сівбі озимої пшениці. Посіви озимини все більше відчувають дефіцит вологи, проте це ще не турбує трейдерів.

 

В основних аграрних провінціях Канади протягом 7-10 днів залишатиметься суха холодна погода з незначними опадами, яка дозволить завершити збирання каноли та ярої пшениці без втрат від дощів та морозів, звичних для цієї пори року.

 

По всій території Європи в наступні 7-10 днів пройдуть рясні опади, що покращать забезпеченість ґрунту вологою, прискорять отримання сходів озимини та покращать стан посівів озимого ріпаку, що дещо знизить ціни на ріпак. Викликана дощами затримка збирання кукурудзи суттєво не вплине на ринки.

 

По всій території України протягом тижня пройдуть помірні опади, які покращать зволоженість ґрунту перед сівбою озимої пшениці. Дефіцит ґрунтової вологи суттєво затримав сівбу озимини, оскільки виробники не ризикували сіяти без прогнозованих опадів.

 

В Росії кількість ґрунтової вологи була достатньою, тому озимою пшеницею засіяно вже 55% запланованих площ. В наступні 7-10 там пройдуть помірні, а в окремих регіонах незначні дощі.

 

В Аргентині, де внаслідок дефіциту вологи зменшені прогнози виробництва пшениці, минулого тижня пройшли незначні опади, а в найближчі 7-10 днів очікуються помірні або сильні дощі, які покращать стан посівів пшениці та вологозабезпеченість ґрунту.

 

В Австралії кількість опадів залишається достатньою. Потужні дощі, які пройдуть протягом тижня, сприятимуть розвитку посівів ріпаку та пшениці та отриманню рекордного врожаю, що посилить тиск на ціни.

 

Опади, що пройшли минулого тижня в Бразилії, дозволили розпочати сівбу сої. Протягом тижня там зберігатиметься суха погода, яка прискорить сівбу, проте посилить занепокоєння щодо можливої затримки сезону дощів внаслідок явища Ла-Ніньо. Кількість опадів на посівах сої в Бразилії найближчим часом суттєво впливатиме на ринки олійних культур.

Коментарі відвідувачів (0):