Ринки рослинних олій обвалилися через прогнози різкого скорочення попиту

2020-02-25 12:01:37
Ринки рослинних олій обвалилися через прогнози різкого скорочення попиту

Стрімке розповсюдження нового короновірусу поза межами Азії посилює побоювання щодо зниження глобального попиту. Вчора біржі відреагували на це панічним падінням цін на нафту та рослинні олії одразу на 3-4%.

 

Після попереднього обвалу минулого тижня ринки почали відновлюватися на тлі зниження темпів розповсюдження вірусу в Китаї. Експерти вважали, що завдяки суворим карантинним заходам владі КНР вдалося локалізувати зони захворювання. Проте на вихідних з'явилася інформація про збільшення випадків захворювання та смертей від вірусу Covid-19 в Італії, Ірані та Південній Кореї, що знову посилило тиск на біржові котирування. 

 

Ціни на нафту марки Brent вчора впали на 6,5% до 55,2 $/барель, продемонструвавши найбільше денне падіння з вересня минулого року. Проте пізніше вони відновилися до 56,5 $/барель, загалом знизившись за день на 3,5%.

 

Травневі ф'ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора впали на 3,1% до найнижчого з 8 листопада рівня 2543 рінггитів/т або 611 $/т. На ціни тисне можливе зниження попиту на тлі збільшення виробництва пальмової олії, яке в Малайзії протягом 1-20 лютого виросло на 17,4% в порівнянні з аналогічним періодом січня. 

 

Травневі ф'ючерси на соєву олію в Чикаго вчора обвалилися на 3,7% до 656,1 $/т, тоді як ціни на сою впали лише на 2% до 325 $/т завдяки сподіванням на активізацію закупівель Китаєм. 

 

Українська соняшникова олія продовжує дешевшати слідом за пальмовою та соєвою оліями. Ціни попиту опустилися до рівня листопада 690-700 $/т FOB, проте покупці стримують закупівлі в очікуванні подальшого падіння цін.

 

Спотові ціни на ріпакову олію в Нідерландах впали на 10-14 €/т до 788-790 €/т, тоді як ф’ючерси на ріпак опустилися на 7,5 €/т до 392,5 €/т або 426,3 $/т.

 

Відновлення попиту на рослинні олії буде дуже повільним, оскільки запровадження карантинів в багатьох регіонах призведе до зменшення кількості туристів та скорочення споживання.

Коментарі відвідувачів (0):