Рекордний врожай тисне на ціну української кукурудзи

2018-10-16 12:12:36
Рекордний врожай тисне на ціну української кукурудзи

Тепла та суха погода в Україні сприяє збиранню соняшника, кукурудзи та сої. Висока врожайність вказаних культур призводить до дефіциту складських місткостей та перевантаженню елеваторів.

 

Якщо соняшник обмолочений на 90% площ, соя – на 70%, то кукурудза зібрана лише з 50% площ. Попередня врожайність кукурудзи дозволяє сподіватися на отримання рекордного врожаю 31-32 млн т, проте відсутність складських місткостей та низькі темпи експорту уповільнять збирання .

Погіршить ситуацію підвищення Укрзалізницею плати за використання вагонів у 1,5 раза, через що тариф на перевезення виросте на 150-200 грн/т, тоді як ціни на автоперевезення вже зросли на 50% внаслідок подорожчання дизпалива з 27 до 32 грн/л та дефіциту автозерновозів.

 

Зниження експортних цін на кукурудзу в порту до 154-155 $/т не активізувало попит на українську кукурудзу з боку імпортерів, оскільки на світових ринках домінує більш дешеве американське зерно. Гарний врожай в Румунії та Сербії покриває дефіцит кукурудзи в ЄС, що поки не дозволяє активізувати імпорт вітчизняного зерна в цьому напрямку.

 

В США дощі зі снігом уповільнили збирання й можуть погіршити врожай в окремих штатах, завдяки чому ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго виросли до 148,1 $/т.

 

Тепла та суха погода в США та Україні на поточному тижні дозволить прискорити збирання та посилить тиск на ціни.

 

За оцінками Strategie Grains, дефіцит пшениці та ячменю на внутрішньому ринку ЄС посилить попит на кукурудзу з боку тваринників, завдяки чому виростуть обсяги внутрішньої торгівлі кукурудзою між країнами Євросоюзу та імпорт зернової. В порівнянні з вересневим звітом прогноз імпорту кукурудзи до ЄС збільшили на 100 тис т до 21,1 млн т, що на 3,2 млн т перевищить рекордний імпорт попереднього сезону та буде на 1,6 млн т більше прогнозованого USDA імпорту 19,5 млн т.

 

За тиждень імпорт кукурудзи до ЄС виріс на 20% та сягнув 4,771 млн т, що на 10% перевищує показник аналогічного періоду минулого року.

Коментарі відвідувачів (0):