Рекордний експорт пшениці з Росії посилює тиск на ціни
Збільшення пропозицій російської пшениці, яку намагаються вивезти до запровадження мита, посилює тиск на світові біржові ціни. Активізація експорту з Росії зменшує обсяги відвантажень з США та ЄС. Потужні снігопади в регіонах вирощування озимої пшениці в Україні та Росії знижують ціни, які вже занадто довго тримаються на максимальних рівнях.
Ринок французької пшениці падає 3 доби поспіль слідом за Чикаго та на тлі рекордних темпів експорту російської пшениці. Трейдери очікують підсумків єгипетського тендеру, що продемонструє конкурентоспроможність європейської пшениці, ціни якої наразі нижчі, ніж російської, та складають 285-290 $/т FOB.
Експорт пшениці з ЄС за тиждень склав 290 тис т пшениці (насамперед з Болгарії, Польщі та Латвії), а загалом у сезоні сягнув 15 млн т, що на 17% поступається торішнім темпам.
- Березневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF впали на 3,5 €/т до тижневого мінімуму 223,5 €/т або 270,10 $/т.
Ринок американської пшениці вчора міг зростати слідом за сусідніми ринками сої та кукурудзи та на тлі високого експортного попиту на сільгосптовари з США, передусім з боку Китаю. Проте спекулянти почали фіксувати прибутки та розвернули ціни донизу, а зміцнення курсу долара посилило тиск на котирування.
Експорт пшениці з США за тиждень знизився на 31% до 396,8 тис т (при експертних очікуваннях 350-550 тис т), а загалом у сезоні сягнув 16,5 млн т, що на 0,62% поступається торішнім темпам.
Березневі пшеничні ф’ючерси в США впали:
- на 4,41 $/т до 239,20 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
- на 4,68 $/т до 229,74 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
- на 3,86 $/т до 228,91 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.
Березневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю на біржі в Чикаго вчора впали на 0,7% до 285 $/т, що опускає ціни української та російської пшениці на фізичних ринках.
В Росії розглядають можливість запровадження гнучкого експортного мита на пшеницю, яке застосовуватиметься, якщо ціни зростуть вище 200 $/т. Це посилює невизначеність на ринку та бажання продавців якнайшвидше продати товар. Посилення попиту на відправки з портів Азова призвело до зростання ставок фрахту до 2-річного максимуму. За відправку пшениці з Росії до Мармурового моря у січні замовники платили на початку тижня 34-35 $/т, а наприкінці вже 39-40 $/т, що опускає закупівельні ціни на зерно у чорноморському регіоні.
В Україні експортери пропонують за пшеницю 275-278 $/т або 9250-9350 грн/т в порту, проте з ними активно конкурують переробники, які з доставкою на завод готові платити 9000-9200 грн/т. Проте виробники не поспішають з продажами, а активно реалізують кукурудзу, ціни якої зараз відновилися після падіння.