Пташиний грип створює дефіцит на ринку птиці та може вплинути на ринок зернових США

2015-05-20 14:09:30
Пташиний грип створює дефіцит на ринку птиці та може вплинути на ринок зернових США

Одна з найбільших в Америці компаній, яка займається постачанням харчових продуктів та супутніх товарів в сферу громадського харчування США та Канади, повідомила, що через спалах пташиного грипу зменшує обсяги реалізації курятини та яєць терміном на 9-18 місяців. 

Серед клієнтів дистриб'ютора Sysco Corporation велика кількість ресторанів та лікарень, шкіл та коледжів, готелів. Наразі представники компанії вже почали роботу з визначення та обговорення з клієнтами альтернативних варіантів меню на період дефіциту.

За підсумками 2014 року пташиний сектор склав 10 % доходів компанії. Крім продукції птахівництва Sysco постачає клієнтам молочні та м’ясні продукти, напої, імпортні делікатеси, фрукти та овочі, консервацію та бакалію, посуд та багато інших товарів. Незабаром Sysco має повідомити, як майбутній дефіцит вплине на фінансові показники, але в звіті від 04.05.15 менеджмент компанії повідомив, що прибуток, отриманий в першому кварталі 2015 року склав 97,5 % від запланованого.

Поточний спалах пташиного грипу є найбільшим в історії. Штам виявився надзвичайно патогенним та згубним для птахів. В частині штатів США (Міннесота, Айова, Небраска та Вісконсин) вже оголошений надзвичайний стан, проте спалах не йде на спад.

На початку тижня про посилення заходів біобезпеки оголосила Cargill Inc. Вона співпрацює с постачальниками яєць, щоб впевнитися, що міри по запобіганню розповсюдження вірусу приймаються, а також приділяє особливу увагу отриманим з заражених територій цистернам та яєчній шкаралупі. 

Post Holdings Inc, що є основним клієнтом Sysco, вже повідомила, що чверть її пропозицій стосовно яєць постраждає, та назвала спалах грипу форс-мажорною обставиною. Аналітики вважають, що попередній прогноз фінансових наслідків для компанії у 20 млн $ подвоїться у 2015 році. Згідно діючих контрактів вона має докупити нестачу на відкритому ринку по високій ціні. А завдяки оголошенню форс-мажору зможе звільнитися від зобов’язань чи підвищити відпускні ціни.