Пшениця подорожчала в США та підтягнула доверху європейські котирування

2015-10-21 13:24:40
Пшениця подорожчала в США та підтягнула доверху європейські котирування

Підсумком торгів вівторка стало деяке зростання котирувань американської пшениці.

 Певним чином на це вплинули спекулянти, що після чотириденного падіння ціни нарешті стали купувати ордери в очікуванні корекції.

 

 Серед основних фундаментальних факторів потрібно виділити повідомлення українського Міністерства аграрної політики та продовольства стосовно скорочення посівних площ під озимою пшеницею приблизно на 10 % внаслідок посушливої погоди, що вже декілька місяців панує над територією країни. Повідомлення з Росії про призупинення посівної через посуху також турбують зернотрейдерів. Проте ситуація може змінитися в наслідок прогнозованих синоптиками опадів, які сприятимуть вегетації озимини.

 

Біржові аналітики вважають, що фактор зміни погодних умов над причорноморським регіоном впливатиме на зростання котирувань і в середу.

 

Грудневі котирування американської пшениці виросли:

 

  • на 2,02 $/тону до 180,50 $/тону на на м’яку пшеницю SRW в Чикаго,
  • на 1,56 $/тону до 175,08 $/тону на тверду пшеницю HRW в Канзас-Сіті,
  • на 1,65 $/тону до 187,02 $/тону на тверду пшеницю HRS в Мінеаполісі.

 

Збільшення вартості м’якої пшениці на чиказькій біржі підбадьорило паризькі котирування. Щоправда, зростання ціни тут виявилося мінімальним. Дається взнаки сильний тиск значного врожаю європейської пшениці та жорстка конкуренція з боку пшениці причорноморського походження.

 

 Європейські трейдери разом зі своїми американськими колегами уважно слідкують за метеорологічними умовами в Україні та Росії.

 

Грудневі котирування борошномельної пшениці на паризькій MATIF виросли на 0,50 євро/тону та складають 175,50 євро/тону або 199,17 $/тону.

Коментарі відвідувачів (0):