Пшеничні ринки завершили тиждень спекулятивним зростанням

2017-08-28 12:17:14
Пшеничні ринки завершили тиждень спекулятивним зростанням

У четвер та п’ятницю на пшеничних ринках США та Європи продовжувалося спекулятивне зростання котирувань, єдиним драйвером якого залишаються низькі ціни та перспективи покращення експорту американського зерна.

 

На минулому тижні алжирське агентство OAIC придбало на тендері 590 тис т борошномельної пшениці за ціною 200-200,75 $/т на умовах C&F. Більшість пшениці закуплена у Франції, яка є основним постачальником, проте також була законтрактована пшениця балтійського походження та тверда озима пшениця з США.

 

Вересневі котирування пшениці в США протягом двох днів виросли:

  • на м'яку пшеницю SRW в Чикаго на 2,29 $/т до 150,46 $/т,
  • на тверду пшеницю HRW в Канзас-Сіті на 2,48 $/т до 148,63 $/т.
  • на тверду яру пшеницю HRS в Міннеаполісі на 4,13 $/т до 239,01 $/т.

 

Слідом за Чикаго розвернувся догори ринок ЄС на новинах про затримку збиральної кампанії в Німеччині через потужні опади, що призвели до зниження обсягів та якості врожаю.

 

  • Вересневі ф’ючерси борошномельної пшениці на MATIF виросли на 1,75 €/т до 155,25 €/т (185,09 $/т).

 

Стрімке укріплення євро відносно долара з 1,18 до 1,1944 €/$ буде сьогодні тиснути на ціну європейського зерна, яке й так програє конкурентну боротьбу з причорноморською пшеницею.

 

В Україні не надто активні продажі пшениці призупинилися через довгі вихідні дні з нагоди Дня Незалежності. Низькі закупівельні ціни на пшеницю не цікавлять виробників, які встигли реалізувати ріпак та ячмінь за гарною ціною та поки що не мають потреби в коштах. Ціна на соняшник також обіцяє бути високою завдяки подорожчанню соняшникової олії, тому виробники отримають необхідні ресурси і не будуть змушені продавати пшеницю та кукурудзу за низькою ціною. Протягом тижня трейдери можуть дещо збільшити ціни на пшеницю задля залучення обсягів, необхідних для виконання раніше укладених угод.

Коментарі відвідувачів (0):