Пшеничні котирування виросли внаслідок погіршення стану посівів озимини в США

2021-03-03 12:01:55
Пшеничні котирування виросли внаслідок погіршення стану посівів озимини в США

На дані про стан посівів у США, які оприлюднили в понеділок після завершення сесії, американські та європейські ринки вчора відреагували спекулятивним зростанням.

 

Оголошені Філіппінами та Пакистаном тендери розігрівають ціни на пшеницю на фізичних ринках, особливо на російську. Проте низький курс євро та висока вартість фрахту з портів Чорного моря підвищують конкурентоспроможність європейської пшениці, яка зараз найдешевша на ринку.

 

Після триденного падіння на пшеничних біржах США вчора спостерігалося спекулятивне коригування, викликане погіршенням стану посівів озимої пшениці в 3-х основних штатах-виробниках. Якщо на Південних рівнинах наприкінці тижня пройдуть опади, то відсутність дощів в районах Північних рівнин протягом 7-10 днів посилить посушливі явища та негативно вплине на посіви пшениці, які починають виходити зі стану спокою.

 

Травневі котирування в США виросли:

  • на 5,88 $/т до 244,80 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 4,41 $/т до 233,41 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 4,32 $/т до 237,08 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

 

Французька пшениця вчора дорожчала слідом за Чикаго. Проте трейдери очікують наслідків подвоєння експортного мита на російську пшеницю – призведе це до зупинення чи лише уповільнення експорту.

 

  • Травневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF виросли на 1,75 €/т до 232 €/т або 280,39 $/т.

 

На оголошеному Пакистаном тендері по закупівлі 300 тис т борошномельної пшениці ціни пропозицій складають 332,44 - 352,95 $/т C&F, причому найдорожчою є російська пшениця, а найдешевшою - європейська. Тому підсумки тендеру можуть суттєво вплинути на ціни на фізичних ринках.

 

Наразі ціни пропозицій європейської пшениці знаходяться в межах 283-293 $/т FOB, а російської за тиждень виросли до 287-295 $/т FOB для поставок у березні – квітні.

 

Група приватних філіппінських імпортерів цього тижня вже втретє спробує провести тендер по закупівлі 75 тис т фуражної та 70 тис т борошномельної пшениці з поставкою у квітні – червні. Попередні тендери були скасовані через зависокі ціни пропозицій.

 

Азійські покупці придбали необхідні до появи нового врожаю обсяги, зокрема і завдяки активним продажам Австралії, тому зараз ринок переорієнтовується на торгівлю пшеницею нового врожаю.

 

Ціни на чорноморську пшеницю нового врожаю залишаються на рівні 240 $/т FOB, що відповідає 225-230 $/т в порту. Фермери не поспішають контрактуватися по форвардах, оскільки планують збільшити площі сівби олійних культур замість ярої пшениці (особливо в Росії), що може призвести до зростання цін на пшеницю.

Коментарі відвідувачів (0):