Пшеничні котирування отримали нові чинники підтримки

2021-06-01 12:01:43
Пшеничні котирування отримали нові чинники підтримки

Вчора у США був вихідний, і біржі не працювали, але на електронних торгах ціни на пшеницю продемонстрували стрімке зростання на прогнозах спекотної погоди в регіонах Рівнин в наступні 5-7 днів. Європейська пшениця подорожчала на 1,2% на підсумках тендеру в Саудівській Аравії, де закупівельна ціна у порівнянні з попередніми торгами різко виросла.

 

Державна агенція Саудівської Аравії (SAGO) на тендері, де планувалося закупити 720 тис т борошномельної пшениці з поставкою у липні – вересні, придбала лише 562 тис т, оскільки середня ціна закупки склала 300 $/т CFR, що на 28,5 $/т перевищує ціну закупівлі на попередньому тендері 5 квітня, де законтрактували 295 тис т пшениці з поставкою у травні – червні.

 

За оцінками USDA, Саудівська Аравія в новому сезоні імпортує 3,2 млн т пшениці, тому її тендери є потужними ціновими індикаторами для ринку.

 

  • На підсумках тендеру вересневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF виросли на 2,5 €/т до 213,75 €/т або 261,44 $/т.

 

На Південних та Північних рівнинах США минулого тижня пройшли потужні дощі, тому сьогоднішній звіт USDA може показати покращення стану посівів. Але прогнозоване на наступні 5-7 днів підвищення температури до 35-37 оС на тлі низьких запасів вологи несприятливо вплине на посіви.

 

Росія майже завершила сівбу ярої пшениці, а підвищення прогнозів виробництва внаслідок опадів на сході Сибіру продовжує опускати ціни на пшеницю. Крім того, на ринок тисне збільшення прогнозу експорту російської пшениці у червні до 600-700 тис т (у порівнянні з торішніми 300 тис т) після зниження з 2 червня експортного мита.

 

У 2020/21 МР станом на 27 травня Росія експортувала 32,9 млн т пшениці, що на 9% перевищує аналогічний показник попереднього сезону.

 

Ціни на пшеницю нового врожаю з протеїном 12,5% та поставкою у серпні знизилися, за даними ІКАР, до 256 $/т FOB, а за оцінками СовЕкон – до 265 $/т.

 

Експерти СовЕкон знизили прогноз врожаю пшениці в Росії з 81,7 до 80,9 млн т через не дуже сприятливу для посівів зернових погоду та дефіцит опадів в країні. Майже для 30% майбутнього врожаю визначальними стануть погодні умови в найближчі декілька тижнів.

 

Водночас агенція ІКАР підвищила прогноз цьогорічного врожаю пшениці в Росії з 78 до 79,8 млн т завдяки покращенню ситуації у Південному регіоні РФ та рекордним площам сівби у Центральному окрузі.

Коментарі відвідувачів (0):