Пшеничні котирування на світових біржах рухаються в різних напрямках

2015-07-17 13:55:30
Пшеничні котирування на світових біржах рухаються в різних напрямках

В четвер котирування пшениці на європейських біржах знову почали зростати після трьохденного корегування. Чимало на це вплинуло падіння курсу євро відносно американського долара.

 

 Французьке зерно цікавить покупців з різних частин світу. Так, Алжир закупив 250 тис. тон пшениці французького походження, також укладений контракт на постачання пшениці до Мексики, що традиційно вважалася ринком збуту американського зерна.

 

 Зростання котирувань пшениці в деякій мірі відбувається за рахунок метеорологічних факторів. Прогнозована синоптиками нова хвиля спеки хоча наразі і незначно впливає на стан врожаю пшениці, проте викликала підвищення цін по вересневим контрактам по борошномельній пшениці на MATIF на 3,25 євро/тону до 194,50 євро/тону (або 211,86 $/тону).

 

 Продовжує падіння ринок американської пшениці. Основні чинники, що сприяють цьому - зміцнення долара відносно європейської валюти та різке зниження попиту на експорт.

 

 Підсумки тижня стосовно експортного продажу американської пшениці в кількості 291 тис. тон виявилися гіршими за песимістичні очікування гравців ринку, що прогнозували обсяги експорту в 300-525 тис. тон.

 

 Вересневі котирування американської пшениці знизилися наступним чином:

 

l  на м’яку пшеницю SRW в Чикаго на 1,65 $/тону до 206,59 $/тону,

l  на тверду пшеницю HRW в Канзас-Сіті на 2,11 $/тону до 203,28 $/тону,

l  на тверду пшеницю HRS в Мінеаполісі на 2,76 $/тону до 213,84 $/тону.

 

Коментарі відвідувачів (0):