Протягом тижня ціни на пальмову та соєву олію впали на 2,9% та 5,4%, що посилило тиск на ціни соняшникової олії та соняшника в Україні

2025-02-28 10:03:33
Протягом тижня ціни на пальмову та соєву олію впали на 2,9% та 5,4%, що посилило тиск на ціни соняшникової олії та соняшника в Україні

Після дводенного зростання ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії впали на прогнозах відновлення виробництва та скорочення експорту, а також під тиском зниження цін на конкуруючі олії. Невизначеність на ринках посилюють заяви Трампа про введення з 4 березня мита на канадські товари, зокрема й ріпакову олію, продавці якої будуть змушені шукати нові ринки збуту.

 

Квітневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa вчора впали на 2,2% до 4511 рінггитів/т або 1016 $/т (-2,9% за тиждень).

 

На тлі покращення погоди у Південній Америці березневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго протягом тижня подешевшали на 5,4% до 987 $/т (-0,9% за місяць), втративши спекулятивне зростання лютого.

 

На китайській біржі в Даляні найактивніший контракт на соєву олію вчора виріс на 0,91%, а на пальмову олію СРО1 – впав на 1,09%.

 

На конференції, що пройшла цього тижня в Куала-Лумпурі, аналітики прогнозували відновлення виробництва пальмової олії в Малайзії та скорочення попиту з боку імпортерів, що найближчими місяцями призведе до падіння цін.

 

За оцінками сюрвейєра Intertek Testing Services, Малайзія протягом 1-25 лютого скоротила у порівнянні з аналогічним періодом січня експорт продукції з пальмової олії на 2,7%.

 

В Україні ціни на соняшник та соняшникову олію цього тижня незначно виросли, але вчора знову знизилися на тлі падіння котирувань на сусідніх ринках. Соняшник з олійністю 52% подешевшав на 500-1000 грн/т до 27000-27500 грн/т з доставкою на завод.

 

Переробники зазначають активізацію продажів соняшнику фермерами у лютому та очікують подальшого сезонного збільшення пропозицій.

Коментарі відвідувачів (0):