Прогрес в переговорах між США та Китаєм піднімає ціни на сою

2018-05-21 12:05:40
Прогрес в переговорах між США та Китаєм піднімає ціни на сою

Підсумками проведених 17-18 травня переговорів стане значне збільшення Китаєм імпорту товарів та послуг виробництва США та відмова від запровадження обмежень на імпорт сільськогосподарських товарів американського виробництва.

 

Сторони вирішили ще деякі суперечливі питання торговельних відносин, й окрім суттєвого збільшення експорту енергоносіїв, сільгосппродукції, промислових товарів та послуг, домовилися про стимулювання інвестицій, створення рівноправних конкурентних умов та вдосконалення окремих правових положень, зокрема патентних прав в інтелектуальній власності, що дозволить зміцнити співпрацю між США та Китаєм.

 

Торги на соєві ф’ючерси в Чикаго у п’ятницю розпочалися з падіння, викликаного новиною про скасування контрактів на купівлю 1 млн т сої з США. Але новина про досягнення домовленостей з Китаєм про активізацію купівлі сільгосппродукції призвела до різкого зростання котирувань на сою на 1,95% до 374,05 $/т та соєвий шрот на 1,3% до 420,2 $/т.

 

Ціни також підтримала інформація про зниження експертами Буенос-Айреської біржі BAGE прогнозу виробництва сої в Аргентині на 2 млн т до 36 млн т, тоді як інші аналітики прогнозують зменшення врожаю до 34-35 млн т.   

 

Через скорочення врожаю Аргентина  може збільшити імпорт сої з Бразилії і США  до 3-5 млн т з метою завантаження  переробних потужностей.

 

Станом на 16 травня в Аргентині соя зібрана з 12 млн га, що складає 71% від прогнозу. Затяжні опади в регіонах вирощування сої перешкоджають збиранню олійної та можуть погіршити якість зерна нового врожаю.

Коментарі відвідувачів (0):