Прогрес у відносинах між США та Китаєм підтримав ціни на сою та кукурудзу

2020-05-08 12:00:45
Прогрес у відносинах між США та Китаєм підтримав ціни на сою та кукурудзу

Після погрози президента Трампа скасувати першу частину торговельної угоди, Китай активізував закупівлю американських сільгосптоварів, завдяки чому ціни на сою та кукурудзу вчора виросли на 1,5-1,9%, хоча трейдери й не вірять у швидке відновлення експорту після років тривалих торговельних суперечок.

 

У четвер стало відомо, що китайські державні корпорації придбали ще 4 судна сої з США з поставкою у серпні-вересні, завдяки чому обсяг закупівель останніх двох тижнів виріс до 1,5 млн т. Крім того, цього тижня Китай придбав 686 тис т кукурудзи, з яких 371 тис т – старого врожаю і 315 тис т – нового.

 

Останніми місяцями Китай купував бразильську сою, яка якісніша та дешевша, ніж американська, та вже забезпечив 90% поставок на травень-серпень, до початку нового сезону в США. Через це президент Трамп звинуватив його в ігноруванні домовленостей по закупівлі американської сільгосппродукції.

 

Цього тижня були проведені переговори між представниками США та Китаю щодо питань виконання умов першої фази угоди, на яких було вирішено, що США тимчасово, до 7 серпня 2020 р. включно, скасують мито на 146 китайських товарів, а Китай виконає свою частину зобов’язань щодо закупівель.

 

При ухваленні рішення влада США задовольнила запити деяких американських компаній про виключення окремих позицій з переліку китайських товарів на суму 200 млрд $, та врахувала інші чинники, зокрема можливість придбати такі товари лише у китайських виробників.

Коментарі відвідувачів (0):