Прогнозоване зниження запасів пальмової олії повернули ціни в Малайзії до рівня вище 5 тис рінггітів/т

2022-01-11 12:24:38
Прогнозоване зниження запасів пальмової олії повернули ціни в Малайзії до рівня вище 5 тис рінггітів/т

З початку нового року котирування на пальмову олію на біржі в Малайзії підскочили на 7% на тлі даних про зниження виробництва і скорочення запасів внаслідок сильних повеней в грудні.

 

Котирування зросли на 4,6% на тлі рясних опадів, які призвели до повеней та зупинки збору пальми, що стане причиною скорочення виробництва. Взимку традиційно виробництво на плантаціях сезонно низьке, тому додаткове падіння обсягів внаслідок дощів вже призвело до стрибка цін. Однак їх подальше зростання буде обмежене низькими темпами експорту, яких очікують аналітики внаслідок високих цін.

 

 За середньою оцінкою десяти опитаних Reuters плантаторів, трейдерів та аналітиків, в грудні виробництво в Малайзії, що є другим світовим виробником пальмової олії, внаслідок сильних повеней зменшиться в порівнянні з листопадом на 8,6% до найнижчого з березня рівня 1,49 млн т, експорт – на 4,9% до 1,4 млн т, а запаси – на 4,9% до 5-місячного мінімуму 1,73 млн т.

 

Очікування трейдерів підтвердилося офіційними даними. 10 січня рада пальмової олії Малайзії (MPOB) оприлюднила дані, що за підсумками грудня виробництво пальмової олії скоротилося на 11,26% порівняно з листопадом до мінімуму за 9 місяців - 1,45 млн т, експорт пальмової олії з Малайзії знизився на 3,38% до 1,41 млн т, тоді як його внутрішнє споживання зросло на 31% - до 373,1 тис. т. Це призвело до того, що запаси пальмової олії в Малайзії знизилися на 12,88% до 1,58 млн т, що є мінімальним показником за останні 6 місяців.

 

FAS USDA переглянув прогноз виробництва сирої пальмової олії в Малайзії в 2021/22 МР у бік зниження з 18,2 млн т до 18,0 млн т з урахуванням впливу аномальної погоди, викликаної супертайфуном «Рай» (місячна норма опадів випала за один день 18 грудня) також на прогноз вплинула зберігається гострий дефіцит робітників для робіт на плантаціях через карантинні обмеження з 2020 року.

 

Березневі ф'ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії з початку року зросли на 7% до 5029 ринггітів/т або 1198 $/т, і повернулися до рівнів близьким до рекордних показників кінця листопада. Підтримку зростанню цін на пальмову олію надає також зростання котирувань на нафту, ф'ючерси марки Brent з початку року також зросли на 3,8% до $81 за барель.

 

Котирування на соєву олію на біржі в Чикаго також почали рік з активного зростання і до 5 січня додали 5,3%, але вчора трохи знизилися на 1,6% до 1278 $/т, в цілому за місяць подорожчавши на 8,8% на тлі дефіциту опадів у Південній Америці і скорочення прогнозів виробництва сої.

 

Ціни пропозицій Чорноморського соняшникової олії також продовжують рости на тлі зростання сусідніх ринків рослинних олій і пропонуються на рівні 1360-1400 $/т FOB, хоча трейдери в Росії і Україні тільки виходять до активної роботи на цьому тижні. Завтра USDA оновить світові баланси олійних культур і рослинних олій - це в свою чергу швидше за все скоротить обсяги пропозиції соєвої олії, що надасть підтримку ринкам.

Коментарі відвідувачів (0):