Прогнозоване падіння ринку нафти незабаром опустить ціни на кукурудзу

2020-09-24 12:24:36
Прогнозоване падіння ринку нафти незабаром опустить ціни на кукурудзу

Експерти все більше схиляються до думки, що світовий попит на нафту навряд чи відновиться до передкарантинних рівнів на тлі поширення другої хвилі пандемії Covid-19 та посилення конкурентної боротьби за ринки збуту між експортерами нафти.

 

В оприлюдненому 14 вересня Energy Outlook 2020 вкотре був знижений прогноз споживання нафти. За даними звіту, пік споживання вже пройшов або відбудеться найближчим часом. Із трьох можливих сценаріїв у двох прогнозується значне скорочення (на третину або вдвічі) попиту на нафту до 2040 року внаслідок стрімкого розвитку електротранспорту.

 

Активне збільшення виробництва нафти у США та Канаді, обумовлене видобутком дешевої сланцевої нафти, змусить країни Перської затоки, що входять до ОПЕК+, задля збільшення власної присутності на світових ринках утримувати ціни на нафту на низькому рівні, за якого розробка сланців, глибоководних горизонтів та нафтових пісків буде економічно недоцільною. Наразі всі бачать, як дешева нафта з Перської затоки витісняє з європейського ринку російську.

 

У вересні великі азійські імпортери різко зменшили закупівлі нафти, що вкотре підтверджує уповільнення світової економіки. За даними аналітиків IHS Markit, Китай у вересні імпортує 31,9 млн т сирої нафти, що стане найнижчим обсягом закупівель у поточному році (не враховуючи квітня, коли він опускався до 29,9 млн т) та буде на 14% поступатися імпорту нафти у серпні та на 25% у липні.

 

Китай завершує програму закупівлі нафти у стратегічні резерви, розпочату у квітні одночасно з укладеною ОПЕК+ угодою по стабілізації ринку.

 

Так, у вересні Індія зменшила у порівнянні з серпнем імпорт нафти на 11% до 16,2 млн т, Південна Корея – з 12,2 до 8,8 млн т, Японія – з 9,5 до 9 млн т (тоді як у січні-квітні він складав 11-13 млн т), Малайзія та Тайвань – до річного мінімуму 3 та 2,4 млн т відповідно.

 

За даними щотижневого звіту ЕІА, у США другий тиждень поспіль скорочується виробництво етанолу, і цього тижня воно впало на 2,2% до 906 тис барелів/добу, що відповідає використанню 2,33 млн т кукурудзи на тиждень, тоді як рік тому цей показник складав 2,83 млн т. Зниження цін на нафту та обсягів споживання етанолу зменшує маржу при його виробництві, особливо на тлі нещодавнього підвищення цін на кукурудзу.

 

Подальше падіння нафтових котирувань ще більше знизить попит на етанол та кукурудзу, що в період сезонного збільшення пропозицій посилить тиск на ціни.

 

Грудневі ф’ючерси на кукурудзу в США цього тижня впали на 3% до 143,5 $/т після стрімкого зростання на минулому тижні до 148 $/т з серпневих 125 $/т внаслідок зменшення прогнозу врожаю для США та активного експортного попиту з боку Китаю.

 

Зменшення споживання кукурудзи етаноловою галуззю США на 25-30 млн т на рік не компенсує збільшення експорту до Китаю до 10-15 млн т на тлі нарощування виробництва у порівнянні з 2019 р. з 347 до 375-380 млн т.

Коментарі відвідувачів (0):