Прогнози врожаю ріпаку в країнах ЄС надалі понижуються

2015-07-28 09:41:03
Прогнози врожаю ріпаку в країнах ЄС надалі понижуються

В країнах Європейського союзу продовжується збирання врожаю ріпаку. Несприятливі погодні умови, а саме надзвичайно посушливе літо, завдали збитків посівам цієї культури в Німеччини і Франції. Оскільки ці країни є основними виробниками ріпаку, є підстави очікувати значного зниження врожаю загалом по ЄС.

 

 Аграрії Німеччини продовжують збирання ріпаку на фоні зниження врожайності більш, ніж на 20%, причино якого стала сильна спека на початку липня. Як прогнозують експерти асоціації фермерів, в поточному році вдасться зібрати 4,9 млн. тонн зерна, що на 21,3% менше, ніж за минулорічного рекордного врожаю і на 81 тис. тонн менше від показників попереднього прогнозу.

 

 У Франції завершені роботи на 75% посівних площ, але сильні дощі стали на заваді завершенню збиральної кампанії в північних і в північно-західних регіонах країни. Експерти прогнозують цьогорічний збір ріпаку на рівні 5,1-5,2 млн. тонн. Це дає шанс французьким аграріям стати найпотужнішими виробниками зерна ріпаку в ЄС, випередивши німецьких колег, котрі довгий час були беззаперечними лідерами. Тим не менше, в порівнянні з минулим роком врожай ріпаку у Франції буде на 8% нижчим, що пов’язано зі скороченням посівних площ і весняною посухою.

 

 Не надто оптимістичні прогнози і щодо врожаю ріпаку в Польщі, котра є третім за валовим збором виробником цієї культури в ЄС. Експерти Sparks Polska вважають, що вдасться зібрати біля 2,8 млн. тонн, що на 15% менше, ніж минулого року. Польським аграріям в даний час не вдається повноцінно продовжити збір озимого ріпаку з-за дощів і штормів.

 

 В Великобританії посівні площі під ріпак відчутно скоротились, тому прогноз врожаю не перевищує 2,2 млн. тонн проти 2,46 млн. тонн, зібраних рік назад.

 

 Фахівці вважають, що негода негативно вплине і на якість ріпаку. Зокрема, зменшаться середні розміри зерна і знизиться вміст олії.

Коментарі відвідувачів (0):