Прогнози врожаю пшениці в Росії та світу

2020-07-23 12:58:10
Прогнози врожаю пшениці в Росії та світу

Інтрига за прогнозом виробництва пшениці в Росії залишається основним фактором підтримки ринків пшениці.

Зниження врожайності пшениці на півдні Росії компенсується зростанням врожайності в Центральному регіоні, але залишається невизначеність зі східною частиною, де спостерігається сильні посушливі умови.

 

Станом на 22 липня в Росії пшениця обмолочена з площі 9,1 млн га, намолочено 32 млн тонн зерна при врожайності 3,54 т/га. Краснодарський край першим завершив збирання зерна, при цьому зібрано 8 млн т пшениці, що на 15% менше ніж торік.

 

У Новосибірській області і Алтайському краї в цьому році була дуже рання весна, а влітку практично повсюдно спостерігається істотний дефіцит опадів, що знизить потенціал врожаю ярої пшениці за оцінками місцевих аналітиків до 50%.

 

За даними S & P Global Platts, ціна на російську пшеницю з протеїном 12,5% на базисі FOB порти Чорного моря на 21 липня знизилася на $2,5 долара до 206 $/тонна, що є найнижчим показником з 13 липня. Раніше в липні ціни піднялися на 7%, досягнувши найвищого рівня з липня 2019 року.

Експерти S & P Global Platts пов'язують послаблення ціни зі зниженням активності покупців.

 

 

У Болгарії також знижують прогноз врожаю пшениці слідом за Румунією.

 

За даними зовнішньої служби Департаменту сільського господарства США (FAS USDA), через весняно-літню посуху середня врожайність пшениці в Болгарії впаде відносно минулого року на 30% при цьому валовий збір пшениці буде не більше 5,4 млн. т, що на 14,6% менше, ніж в 2019 р.

 

Приватні імпортери з Пакистану за останні півтора місяці законтрактували, як мінімум 300 тис. т причорноморської пшениці за цінами близько 220-239 $/т C&F з поставкою в серпні-вересні.

 

Зростання експортних цін до 21 липня мало в основі побоювання дефіциту пропозиції в липні - серпні через зниження врожайності в південних частинах Росії і в Україні. Однак фахівці вважають, що недобір буде компенсований зростанням виробництва в центральній частині Росії і Поволжі.

Коментарі відвідувачів (0):