Прогнози посушливої погоди в Бразилії та Північних рівнинах США можуть підтримати ціни на кукурудзу

2021-04-09 12:04:50
Прогнози посушливої погоди в Бразилії та Північних рівнинах США можуть підтримати ціни на кукурудзу

Наразі увага трейдерів прикута до погоди в Бразилії та Аргентині, де зменшення інтенсивності опадів в наступні 10-14 днів стане новим чинником спекулятивного впливу на ціни сої та кукурудзи.

 

В «кукурудзяному» поясі США тепла погода з періодичними дощами сприяє сівбі кукурудзи.

 

На Південних рівнинах США нещодавні опади покращили стан посівів озимої пшениці. Дощі, що пройдуть вихідними, поповнять запаси ґрунтової вологи, а суха погода наступного тижня сприятиме сівбі ярих культур.

 

На Північних рівнинах США, зокрема у штаті Північна Дакота, досі не було опадів, і посилення посухи зменшує перспективи врожаю ярої пшениці та кукурудзи. За прогнозом, дощів не буде протягом наступних 7-10 днів.

 

Після рясних дощів в Бразилії у січні, лютому та на початку березня експерти USDA та місцеві аналітики підвищили прогнози виробництва сої та кукурудзи, вважаючи що значні запаси ґрунтової вологи дозволять отримати високий врожай попри затримку сівби сої восени та кукурудзи другого врожаю навесні.

 

Зливи, що пройшли минулого тижня по всій території країни, покращили стан посівів кукурудзи сафринья в штатах Мату-Гросу та Мінас-Жерайс. Але прогнозована на наступні 10 днів суха погода в центральних регіонах може знизити потенціал врожаю та найближчим часом буде чинником спекулятивної підтримки цін.

 

Аналітики AgroConsult підвищили прогноз врожаю кукурудзи сафринья в Бразилії на 3,5% до 78,3 млн т завдяки збільшенню площ сівби на 7%, хоча й знизили оцінку врожайності на 4%. Прогноз врожаю сої у 2020/21 МР збільшили до рекордних 137,1 млн т, що на 8,5% перевищить торішній показник.

 

В Аргентині вихідними пройдуть помірні та сильні дощі, які затримають збирання сої та кукурудзи. За даними Біржі Буенос-Айресу (BAGE), кукурудза зібрана на 12% площ, а соя на 3,5% і перші показники врожайності значно поступаються прогнозам. Тому оцінку врожаю сої знизили з 45 до 43 млн т, а врожаю кукурудзи поки залишили на рівні 45 млн т.

 

В Європі, Україні та Росії погодні умови з невисокими температурами та періодичними дощами сприяють сівбі ярих культур та розвитку озимини, що дозволяє підвищити прогнози виробництва і посилює тиск на ціни.

Коментарі відвідувачів (0):