Прогнози опадів в Аргентині та Бразилії залишаються основними чинниками впливу на ринки сої та кукурудзи

У Південній Америці та Європі спостерігаються нерівномірні опади, що спричиняють надмірне зволоження в одних регіонах та посуху в інших. В Аргентині пройшли дощі, які продовжаться і наступного тижня та покращать стан посівів. В Бразилії сильні дощі затримують збирання урожаю сої та кукурудзи, що призводить до підвищення котирувань.
Попри незначне зменшення інтенсивності дощів в Бразилії, з наступного тижня почнеться нова хвиля злив, що ускладнить збирання врожаю. Високий рівень вологості погіршить потенціал урожайності та знизить якості сої через проростання зерен. У південних районах Бразилії кількість опадів менша за норму, що також знижує потенціал урожаю кукурудзи та сої.
За даними Safras&Mercado, на 24 січня в Бразилії кукурудза першого урожаю була зібрана на 10,3% від запланованих 3,512 млн га (8,4% торік та 8,7% в середньому за 5 років), а соя — лише на 4% (9% торік), що може призвести до затримки сівби другого врожаю кукурудзи.
В деяких регіонах Аргентини цього тижня пройшли незначні опади, але наприкінці тижня спека знову перевищила 30°C, що продовжило погіршувати стан посівів, особливо у центрально-східних районах країни. Наступного тижня прогнозується кілька хвиль дощів, але їх кількість буде недостатньою для усунення дефіциту вологи, особливо у критичний для сої та кукурудзи період вегетації.
На Середньому Заході та Рівнинах США після холодного циклону встановилася тепла погода з незначними опадами, які поповнюють запаси вологи на посівах озимини, а наступного тижня температури виростуть до +5..+10°C. На Центральних та Південних рівнинах дощі будуть сильнішими, а на Північні рівнини та в прерії Канади фронт принесе морози та незначні опади.
У Південно-Західній Європі тривають надмірні дощі та шторми, однак на південному сході, де для посівам озимої пшениці потрібна волога, ситуація лишається складною.
В Україні збільшується дефіцит опадів, але завдяки позитивним температурам грунт не втрачає вологу. В наступні 7-10 днів очікується зниження температур та відсутність опадів, що продовжить зменшувати запаси вологи в верхньому шарі ґрунту, негативно впливаючи на посіви.
В рф після дощів ґрунт добре наситився вологою, а високі температури на південному заході покращили стан посівів. Зараз близько 81% посівів озимих культур знаходяться у задовільному та хорошому стані, і погодні умови сприяють їх розвитку.