Прогнози Інвестиційного банку Goldman Sachs щодо зниження цін на зернові

2015-03-19 16:11:33
Прогнози Інвестиційного банку Goldman Sachs щодо зниження цін на зернові

Інвестиційний банк Goldman Sachs у своєму останньому звіті прогнозує, що наступного року ф'ючерсні контракти сільськогосподарських культур стануть чи не найбільш збитковими фінансовими інструментами для інвесторів.
Щодо прогнозу експертів банку, індекс світових цін на сільськогосподарські культури, з 2013 року вже встиг впасти більш ніж на третину, і на 8,6% - з початку 2015го. А протягом наступного року, мають знизитися ще на 7,5%. Це досить яскраво контрастує з очікуваним зміцненням світових цін на паливно-енергетичні ресурси на 9,5%. Та, не зважаючи на це, протягом найближчих місяців, котирування сирої нафти буде тяжіти до зниження.
Річний прогноз середніх цін на кукурудзу, представлений експертами Банку, становить лише 147,63 дол/т. Це помітно менше, ніж теперішні 165,74 дол / т. (саме за такою ціною, на минулому тижні котирувалися ф'ючерсні контракти американської кукурудзи з постачанням в березні 2016 року).
Якщо звернути увагу на поліпшення агрометеорологічних умов в Південній Америці, сукупні обсяги світового виробництва кукурудзи в нинішньому сезоні, мають скласти більш ніж достатньо, для того, щоб цілком наситити світовий попит на зернову, тобто, ринок очікує лише зростання запасів, і, відповідно, зниження ціни на кукурудзу.
Ті ж самі наслідки ми бачимо щодо річного прогнозу котиювань соєвих бобів. Він був встановлений експертами на рівні 321,51 дол, що майже на 37 дол / т поступається теперішнім котируванням. 
Дещо оптимістичніше експерти Банку бачать ситуацію на ф'ючерсному ринці пшениці, яка щонайменше в тримісячній перспективі, буде коливатися в цінових межах 195 дол / т. Втім, перевищеним цей рівень до кінця року, навряд чи буде.

Коментарі відвідувачів (0):