Прогноз врожаю пізніх культур для України вкотре знижено

2020-09-08 12:19:30
Прогноз врожаю пізніх культур для України вкотре знижено

Внаслідок несприятливих погодних умов липня-серпня в окремих регіонах України, експерти "Українського клуба аграрного бізнесу" знову знизили прогнози врожаю пізніх культур.

 

Очікується, що виробництво кукурудзи зменшиться з раніше прогнозованих 35,1 млн т до 32 млн т, площі до збирання складуть 5,25 млн га, а середня врожайність 61 ц/га.

 

Несприятлива погода панувала на всій території країни, проте найбільше врожай зменшиться у Вінницькій, Черкаській, Полтавській, Кіровоградській та деяких південних областях.

 

Дефіцит опадів та ґрунтової вологи призвів до передчасного дозрівання та висихання рослин. Початки кукурудзи недостатньо наповнені та мають відносно невеликі розміри.

 

Оцінку врожаю соняшника знизили до 13,6 млн т у порівнянні з 14,8 млн т, прогнозованих на початку червня. Середня врожайність очікується на рівні 22 ц/га. Найбільше вона знизиться саме у південних областях, де сконцентроване виробництво соняшника, та у центральних.

 

Валовий збір сої у порівнянні з минулим роком зменшиться на 30% до 2,6 млн т. Крім погодних чинників це обумовлено також скороченням площ сівби з 1,6 до 1,3 млн га.

 

Розрахунок прогнозних показників виконаний на підставі даних опитування членів агрономічного комітету УКАБ, проведеного 1-3 вересня поточного року.

Коментарі відвідувачів (0):