Прогноз виробництва сої для Аргентини зменшили через дефіцит вологи

2020-03-16 12:06:15
Прогноз виробництва сої для Аргентини зменшили через дефіцит вологи

Експерти Зернової біржі Буенос-Айресу зменшили прогноз виробництва сої в Аргентині у поточному сезоні з 54,5 до 52 млн т внаслідок посилення дефіциту опадів у провінціях Кордова та Санта-Фе.

 

Раніше Зернова біржа Росаріо знизила прогноз виробництва сої з 55 до 51,5 млн т.

 

У березневому звіті WASDE прогноз виробництва сої в Аргентині збільшили на 1 млн т до 54 млн т, тоді як інші аналітики оцінювали його у 55 млн т.

 

Уругвай через посуху в південних регіонах може скоротити виробництво сої у 2019/20 МР на 8-10% з раніше очікуваних 2,4-2,6 млн т до 2,2 млн т, в порівнянні з 2,83 млн т у минулому році.

 

Зниження прогнозів виробництва сої в Південній Америці не втримало від падіння соєві котирування на біржі в Чикаго, які впали після запровадження у США надзвичайного стану через пандемію короновірусу.

 

Травневі ф’ючерси на сою протягом сесії незначно виросли, проте потім впали нижче рівня відкриття торгів до 310,6 $/т.

 

Травневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго у п’ятницю впали на 1,3% до 573,8 $/т, хоча котирування пальмової олії в Малайзії залишилися на рівні 534 $/т.

 

Перемога над короновірусом в Китаї та відновлення роботи підприємств збільшить попит на сою, що підтверджує активізація закупівель сої з Бразилії минулого тижня. Проте невідомо, чи купуватиме Китай дешеву американську сою після запровадження у США надзвичайного стану.

 

В Україні експортні ціни та попит на сою залишаються високими навіть попри падіння світових цін та зростання пропозицій якіснішої бразильської сої, яка з’явить на ринку з квітня. Трейдери активно докуповують потрібні партії сої на тлі обмеженої кількості пропозицій та сильної конкуренції з переробниками, які підтримують закупівельні ціни на рівні 10600-10800 грн/т з доставкою на завод.