Прогноз USDA виявився в меншій мірі «ведмежим», ніж очікувалося

2016-03-10 13:18:03
Прогноз USDA виявився в меншій мірі «ведмежим», ніж очікувалося

Департамент СГ США оприлюднив березневий прогноз балансу світового виробництва та споживання пшениці в сезоні 2015/16 МР.

 

Оцінка світового виробництва пшениці зменшена відносно попереднього балансу на 3,3 млн. тон до 732,3 млн. тон. Експерти USDA врахували уточнені офіційні оцінки врожаїв пшениці в Індії та Австралії, що виявилися нижчими, ніж прогнозувалося раніше. Тим не менш, обсяг світового виробництва залишається на рекордному рівні та на 6,9 млн. тон перевищує показники минулого сезону.

 

Очікування світового експорту пшениці зменшені на 0,4 млн. тон до 162,7 млн. тон. Зменшено експортний потенціал Австралії на 1 млн. тон до 17 млн. тон та Росії на 0,5 млн. тон до 23,0 млн. тон внаслідок зниження конкурентоспроможності по відношенню до європейської пшениці. Проте значні темпи експорту аргентинського зерна дозволили збільшити прогноз експорту на 0,5 млн. тон до 7 млн. тон.

 

Світове споживання стане на 2 млн. тон нижчим, ніж планувалося місяць тому. В бік зменшення переглянуто прогнози споживання пшениці в Індії, Єгипті, Іраку та на Філіппінах.

 

Запаси пшениці наприкінці сезону досягнуть рекордної позначки – 237,6 млн. тон. В порівнянні з лютневим балансом прогноз світових запасів зменшений на 1,3 млн. тон. Це стало несподіванкою для багатьох учасників зернового ринку, які сподівалися, що оцінка кінцевих запасів залишиться незмінною. Прогноз запасів для США залишається незмінним, хоча більшість аналітиків вважала, що він буде збільшений.

 

Без змін залишилися прогнози виробництва та споживання пшениці українського та казахстанського походження.