Продукція аграрного сектору складає 40 % вітчизняного експорту

2015-12-14 13:11:05
Продукція аграрного сектору складає 40 % вітчизняного експорту

В поточному році Україна експортувала продукції, виробленої вітчизняними аграріями, на понад 13 млрд. доларів, що складає приблизно 40 % від загального обсягу експорту країни.

 

Як повідомила заступник міністра агрополітики та продовольства В. Рутицька сьогодні найбільша частка валютних надходжень до державного бюджету припадає саме на продукцію вітчизняних сільгоспвиробників. Проводиться політика диверсифікації ринків збуту. Аналіз структури експорту показує, що найбільшими споживачами продукції українських сільгоспвиробників стали країни Азії, куди реалізовано понад 47 % зерна на більше ніж 5,5 млрд. доларів.

Зберігаються досягнуті раніше обсяги експорту аграрної продукції до країн Євросоюзу, якими закуплено 26,4 % зерна на суму 3,1 млрд. доларів. Дещо збільшені обсяги постачання зерна до США та деяких африканських країн.

 

До переліку країн, що імпортують найбільшу кількість зернових та олійних культур, вирощених вітчизняними аграріями, в поточному році увійшли країни Європи - Іспанія, Нідерланди, Польща та азіатсько-африканського регіону - Єгипет, Туреччина, Саудівська Аравія, Іран, Китай, Індія. Росія, яка раніше займала першу позицію серед країн, що купували українську сільськогосподарську продукцію, наразі опустилася на 15 сходинку, а її місце зайняли Китай та Індія.

 

Наразі Міністерство сільського господарства готує угоди щодо вільної торгівлі з Туреччиною, Сербією, Ізраїлем та В’єтнамом, а також намагається розширити обсяги торгівлі з США, Китаєм, Єгиптом, Іраком, Іраном та іншими країнами.

Коментарі відвідувачів (0):