Прискорення збирання та логістичні проблеми опускають ціни на кукурудзу на елеваторах України

2021-10-26 12:43:03
Прискорення збирання та логістичні проблеми опускають ціни на кукурудзу на елеваторах України

Минулого тижня світові ціни на кукурудзу зростали за підтримки ринків нафти та пшениці, що зупинило падіння експортних цін на кукурудзу в портах України, проте ціни закупівлі на елеваторах прискорили зниження на тлі можливої зміни залізничних тарифів з 1 листопада та збільшення пропозиції.

 

Погода в Україні, США та ЄС сприяє прискоренню збирання та збільшенню поставок нового врожаю.

 

У США станом на 24 жовтня кукурудза обмолочена на 66% площ у порівнянні з 53% в середньому за 5 років. Експорт кукурудзи з США за тиждень впав з 976,2 до 545 тис т, а загалом з 1 вересня склав 4,7 млн т , що на 44% поступається торішнім темпам.

 

Рясні опади в Бразилії та Аргентині дозволили активізувати сівбу кукурудзи. Проте ведмежі для ринку кукурудзи новини поки не вплинули на котирування.

 

Минулого тижня грудневі ф’ючерси на кукурудзу продовжили відновлюватися після викликаного жовтневим звітом USDA падіння та виросли до 211,8 $/т, що майже відповідає рівню попереднього місяця.

 

Листопадові ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Парижі минулого тижня також виросли, але вчора впали на 1,75 €/т до 247,25 €/т або 288,86 $/т, загалом за місяць додавши в ціні 10% на тлі затримки збирання у Франції, навіть попри збільшення прогнозу врожаю в ЄС.

 

В Україні закупівельні ціни на кукурудзу залишаються в портах на попередньому рівні, проте тиск на них посилюється по мірі збільшення пропозицій. Станом на 22 жовтня з 32% обмолочених площ зібрано 11,2 млн т кукурудзи з врожайністю 6,34 т/га.

 

У жовтні Україна експортувала лише 385 тис т, а загалом з 1 липня - 1,81 млн т, що на 18% випереджає торішні темпи завдяки активним поставкам старого врожаю в липні.

 

Збільшення тарифів на залізничні перевезення внаслідок дефіциту пального та вагонів призвело до подорожчання автомобільних перевезень та різкого падіння закупівельних цін на вітчизняних елеваторах на 100-200 грн/т до 6600-6900 грн/т. Трейдери враховують підвищені тарифи на перевезення та віддають перевагу закупівлям з доставкою в порт. Подорожчання газу піднімає вартість послуг сушіння, що змушує виробників відтерміновувати збирання кукурудзи, щоб знизити її вологість, а також використовувати альтернативні сушки на дровах, соломі або дизельному пальному, що уповільнить процес збирання.

Коментарі відвідувачів (0):